keliakia

mikä on keliakia? minkälaisia oirita tulee??
vastatkaa...

kiitos jo etukäteen :)
2719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulle tehtiin väärä diagnoosi kolmannella luokalla, siitä asti söin ammatikoulun ensimmäiselle luokalle asti gluteenitonta, arvaa vain kuinka paljon sen vuoksi olen kärsinyt. Nyt olen jo melkein vuoden saanut syödä normaalia ruokaa.

Oireet: Puukot viiltelee mahaa (siltä tuntuu), vääntää, sattuu, maha on kovana tai löysänä, koskee, koskee ja koskee. Turvottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paniikissa kirjoitti:

mikä on keliakia? minkälaisia oirita tulee??
vastatkaa...

kiitos jo etukäteen :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu