Mietityttää

Aloitin kesäkuun alussa seurustelun fiksun ja mukavan miehen kanssa. Kävimme pari vuotta samaa koulua lähes 20 vuotta sitten.

Meillä menee todella hyvin, ja hän on selvästi rakastunut minuun. Minäkin olen vähintään rakastumassa häneen.

Osoitamme usein hellyyttä ja olemme puhuneet seksin mahdollisuudesta. Minua kuitenkin epäilyttää, sillä pari vuotta sitten silloinen miesystäväni, joka vakuutti intohimoisesti rakastavansa minua, jätti minut todella törkeällä tavalla, kun kerroin hänelle, että seksi teki kipeää. Tätä miestä häiritsi sekin, etten ollut sängyssä kovin aktiivinen, koska en pitänyt kaikista hänen hyväilyistään.

Olen kertonut tämän uudelle kumppanilleni, ja hän uskoi kivun johtuneen liian nopeasta etenemisestä. Mies sanoi myös, ettei minun tarvitse pelätä menettäväni häntä. Tästä huolimatta en voi tietää, miten ensimmäinen rakastelukertamme vaikuttaa suhteeseemme.

Onko muilla vastaavaa epävarmuutta? Mies on pari kertaa luullut, etten pidä intiimiasioista, koska pelkään hänen reaktiotaan, jos minuun koskee. Pidänhän minä, paljonkin, eikä seksistä puhuminen ole mikään ongelma. En vain missään tapauksessa halua toista kertaa tulla jätetyksi minkään seksiin liittyvän asian takia.

3

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Enpä usko että tuosta ahdistuksesta pääsee kuin rohkaistumalla ja kokeilemalla. Siipensä polttaneena on aina seuraavalla kerralla arka, se on inhimillistä, mutta jos yhtään lohduttaa, olin kuukausi sitten samassa tilanteessa; mietin ja surkuttelin juurikin siihen asti, kun päädyttiin sänkyyn. Seksi oli hyvää, ihanaa, ja lähensi meitä entisestään.

    • näin on näreet

      Kun mies huomaa sun olevan lahna sängyssä niin se jättää sut välittömästi.
      Tollasilla lahnoilla ei tee mitään.

    • Tuo ei ole asiallinen kommentti. Tunteeni tätä miestä kohtaan ovat erilaiset kuin viimeksi, joten toimin varmasti hänen kanssaan eri tavalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      154
      10005
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      171
      6273
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      34
      5771
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      180
      5554
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      60
      4684
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      6
      4522
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3549
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3509
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      3031
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      133
      2977
    Aihe