turkkiin 3-2012

laurrade

Hei, olisin lähdössä turkkiin ensi maaliskuussa! Pitkä haaveeni vissiin nyt on aika lähellä toteutumista kun olen 12vuotiaasta asti sanonut että tahdon muuttaa ulkomaille, edes lyhyeksi aikaa, sitten kun olen täysi-ikäinen... No nyt se on sitten toteutumassa, joulukuussa tulee 18v täyteen ja tämä tyttö silloin onnellisena tietää sen että pääsee TURKKIIN ! Olen jo menossa tammikuussa Helsingin messukeskuksessa järjesttäville Matkamessuille, varailemaan kämppää ja sekä matkoja, tarkoituksena olisi olla siellä se kolme kuukautta, jonka voi oleskella ilman oleskelulupaa! :)

Ajattelin nyt kuitenki laittaa keskustelun aluilleen, että olisko halukkaita mukaan lähtijöitä jakamaan kämppä ymsyms. tai edes samaan aikaan lähtöä tekeviä.

Katselin jo tuossa turkin kielisiltä asunnonvuokraus sivuilta että kämppien viikkovuokra on 100 € ylöspäin. Myös suomalaisilla asunnonvälitys firmojen sivuja kyttäillyt niin sielläkin 100 € ylöspäin. Kämppä hakusessa ihan Alanyan keskustasta.

Lennot olen ajatellut suorittaa Aurinkomatkojen kautta koska otan pelkän lennon, mutta pääsen kuitenkin sitten Aurinkomatkojen bussikyydillä Alanyaan.

Kaikki vaan jotka olisi kiinnostuneita lähtemään, eikä ole mitään muita esteitä, niin laittakaa kanssani keskustelua pystyyn ja lähdetään yhdessä !

6

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älä ole hölmö

      Ensiksikin: Aurinkomatkojen "pelkkä lento" ei sisällä bussikuljetusta kentältä Alanyaan. Toisekseen halvemmalla pääset kun otat skyscannerin kautta lennot. Useimmat hotellitkin tarjoavat halvempaa majoitusta kuin 100e/vko.

    • laurrade

      Olen vain kysellyt aurinkomatkoilta koska sen kautta olen kahdeksan kertaa ennenkin lentänyt pelkällä lennolla antalyaan ja aina olen päässyt Aurinkomatkojen bussilla sitten Alanyaan...
      Tuo majoitus on vielä ihan kysymysmerkkinä vielä että mitä kautta. Olemme kyl ennen ottanut asunnonvälitys firmojen kautta, mutta aina voi kokeilla uutta.

      Ehdotuksia otetaan tietysti vastaan, niitä otetaan ilomielin.
      Ja yhdes niit pitääki sumplia :)

      • mamelukkkikala

        laura pystyisitkö laittamaan sähkäris jollain yksityisviestillä mulle? olis kiva jutella lisää tästä sun suunnitelmasta :D


      • laurrade
        mamelukkkikala kirjoitti:

        laura pystyisitkö laittamaan sähkäris jollain yksityisviestillä mulle? olis kiva jutella lisää tästä sun suunnitelmasta :D

        se näkyy mun profiilissa !
        :)


    • mamelukkkikala

      :O törrrrkee viet mun unelman :D!! eiks sulla oo sitten koulu kesken ? aiotko mennä duuniin alanyassa vai onks sulla hitosti hilloo jo valmiiks? oon niin kateellinen... :P

    • takuu juttu

      Ei Turkkiin kannata nyt maaliskuussa mennä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2577
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      127
      2253
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      128
      1916
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      106
      1897
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      10
      1634
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      143
      1196
    7. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1095
    8. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      24
      1072
    9. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      89
      1051
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      36
      999
    Aihe