Viimeyönä liikku trullevissa punanen pakettiauto virolaisia nuoria miehiä kyytissä tai muualta rajantakaa? Tiettyä osotetta hakivat ku yllätettiin kopaamasta mökin pihalta. Rekisterilaatta oli peitetty nätisti, et jäi sit kirjaamata ylös. Mut tälläsii liikkuu ny rannoilla!
Huvilaasukkaat tarkkana!
jatimatic2
4352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mistäs tiät, että oli suguhaisus tyyppejä ku rekkarit oli peitetty? eikä autokaan
muutes kule rantakivikos.
No naamasta tiätty ja hajusta! mahorkka ja kaali haisi. Ooks aivan pösilö, kahella jalalla pääsee ilman rullaattorii missä vaan!
Alastapa jatimatikki laulaan tietos pollareille ja heti.
http://www.kp24.fi/uutiset/Default.aspx?newsid=282853
Veneitten perämoottoreita ne käyvät varastamassa kuten Uusikaarlepyyn alueelta. Mies jäi kiinni saaliineen (7?) satamatullissa Virossa. Miten lie päässyt ohi Suomen tullin.
Mutta lisää porukkaa tulee ja jengejä on varmasti paraikaa Suomessa pitkin merten ja suurten sisäjärvien rantoja kärkkymässä tilaisuutta.
Tekijöille kelpaavat varmasti muutkin pienkoneet. Ovat kysyttyä tavaraa "veljeskansoissa".
Olkaamme tarkkoina ja laittakaamme koneet lukittuun tilaan käytön ulkopuolella.