Hei!
Olisi kiva perustaa rento ja mukava kulttuuripiiri Tampereelle, jonka kanssa voisi viettää aikaa esim. käyden elokuvissa, kokeilla uusia urheilulajeja, pitää luku- ja käsityöpiiriä, tehdä vaikkapa baarikierrosta, käydä porukalla risteilyllä tai muuten vaan tavata esim. kerran kuussa kahvilassa lautapelin ääressä :) Mitä ikinä keksiikin! Itse olen aktiivinen puuhastelemaan ja harrastamaan kaikenlaista ja tykkään myös kokeilla uusia harrastuksia, joskus seura uusiin harrastuksiin olisi kuitenkin enemmän kuin kivaa ja ehkä tällainen kulttuuripiiri voisi olla hyvä ratkaisu :)
Itse olen 29-v. naispuoleinen ihminen ja pidän lukemisesta, elokuvista, virkkaamisesta, kuntosalilla käynnistä, fillaroinnista ja jotta elämä ei ihan rutiinia olen, täytyy viihteellekin päästä toisinaan :)
Mailia saa laittaa tulemaan osoitteeseen: [email protected]
Kulttuuripiiri Tampereelle!
4
202
Vastaukset
- ihminen.
Onko idea toteutunut, onko porukkaa löytynyt? Itseäni mainitsemasi aktiviteetitit kiinnostaisivat myös, etsin ihmisiä, joiden kanssa mennä ja harrastaa:) Laittelen mailia sulle jossain vaiheessa.
- Tre-Turtola
Hei Ihminen ja muut immeiset
Alkuperäisen idean esityksestä on kulunut aika pitkään, mutta itse löysin tämän ketjun vasta nyt. Olen jo ennättänyt hieman yli nelikymppiseksi, mutta näin keväällä olisi mukava löytää uusia tuttavuuksia liikunnan pariin tai innostamaan liikkumaan niin laiskempinakin hetkinä..
- Mitä kuuluu M-L?
Hei!
Saiko ajatus tulta alleen, tai löytyykö nyt jengiä, joita edellä mainitut asiat kiinnostavat?- Mitä kuuluu M-L?
Hui, pelottavan samankaltaisia numeroita postauksien päivämäärissä!
(lisättäköön hörhöilyt ja astrologiat listalle.. ;) )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?374062- 1003564
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim1133502- 783225
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m883215Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862875- 392696
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se472549- 692523
- 972332