järkiavioliitto vai rakastatko häntä todella?
Onko se
mietintää
23351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Mitä täällä kyselet? Etkö tuota asiaa voi suoraan kysyä kyseiseltä henkilöltä? Pistä hälle tekstiviesti tai sähköpostia, ei noin henk.kohtaisia voi täällä vatvoa.
Kuuluuko se sulle? Ei kuulu, ulkopuolinen roikkuja ääliö.
Suahan mä todella rakastan, vaikka en sulle koskaan soita, enkä varsinkaan halua tavata. Mutta usko pois oon aivan jumissa tässä paskassa avioliitossa.
en mä eräästäkään kummallisesta suhteesta edes mieti onko se järki- vai rakkausavioliitto, koska se on järkiavioliitto, mutta sitä mä mietin, mitä niiden ihmisten korvien välissä pyörii? Ja mitä hirveää niille on tapahtunut, että ne on kyynistyneet niin paljon ja et mitään toiveita ei suoda itselle rakkausaviosta. Miten ne jaksaa ja pystyy? Ja onko niin, että joka pystyy järkiavioon, ei tule koskaan pystymäänkään rakkausavioon? Koska jos pystyisi, ei joutuisi eikä kykenisi järkiavioon ainakaan täyspäisenä kärsimättä. Ehkä ne ei pysty. Ja loppujen lopuksi on sama onko ihmiset järki- vai rakkausaviossa. Rakkausaviosta nauttii vain ne, jotka siinä on ja järkiaviosta kärsii vain ne, jotka elää niin. Jos on järkiaviossa, se rakkaus mahtuu sinne sydämeen ja tulee jostakin. Jos on rakkausaviossa, järki ei mahdu päähän.
mitä sulle paskainen...
Ollaanpa sitä nyt kärttyjä, niin kärttyjä ... :))
Järkiliittohan tämä. Mutta yks mies vei järjen, ja vie edelleenkin...
Meillä on RAKKAUSLIITTO jos se välttämättä haluat tietää, siis Rakkaus, mieti sitä!
Ja paskaa...
meidän suhteessa, pakko tämän on sitten olla rakkaussuhde kun ei päästä eroonkaan toisistamme vaikka on yritetty :D
Rakastan tietenkin!!
Vittuiletko, vai vaan olet vittuilevinasi?
Olen mies ja kysymys oli suunnattu entiselle tyttöystävälleni, mutta ei se haittaa :)
Onnea Arille ja vaimolle jolla RAKKAUSLIITTO! Hienoa että tuotte sen tällä palstalla julki, suomessa on varmasti monta jotka tuntevat teidät.
Kiitos vaan mutta en ymmärtänyt tuota, mitä tarkoitit että "suomessa on monta jotka tuntevat teidät?" Ollaan oltu yhdessä nuoresta asti ja kohta 30 vuotta yhdessä ja hellyyttä riittää, taitaa olla outoa nykyaikana kun puolisoita vaihdetaan usein...
Kauanko hän oli tyttöystäväsi ja onko siitä paljonkin aikaa kulunut?
Vastaus on yksinkertainen: en rakasta sua enää.
Pitkä oli tie, mutta tähän päädyttiin.
Kaikki mitä halusin sulle antaa - en halua enää.
Tähän asti olet ollut jotain josta on aina ollut pakko luopua,
mutta nyt odotan koska voin luopua. Et varmaan koskaan
tule edes tajuamaan, kuinka paljon olet satuttanut.
Pystyn ja kykenen irrottautumaan sinusta halutessani,
ja jokainen minuutti tuo lähemmäs sitä hetkeä.
Minua on kyllä nyt satutettu vielä enemmän. Luullaan että täälä kuolaan jonkun perään. Todella paskamaista.
Kuule irrottaudu minusta milloin haluat vaikka jo heti huomenna, en halua olla hyväksikäytetty. Minullakin on ihmisarvo.
Saatanan ja vitun äijä!!!!!!!!
ABB:llä menee hyvin :)
Turha puhua mulle ihmisarvon loukkaamisesta. Koko irrottautuminenkin on pelkkä kupla, koska todellisuudessa ei ole ketään josta irrottautua. Kupla, jonka tarkoituksena on estää normaali eläminen.
Mä en edes koskaan ole sua rakastanut, että en siinä mitään menetä.
niin päin et se on sekä että! Anteex nyt vaan kauhiast..