wiinaa

19 päivä raittiina nyt saa jo todella taistella etten mene viinakauppaan joka on noin 35 metrin päässä kämpästäni.
355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä turhaa kärvistellä, hae pullo Tapiota, niin olo helpottuu.

Äänestä

Mene ihmeessä, kohtuukäyttö on mukavaa!

Äänestä

Oletpa saanut hölmöjä vastauksia...

Muista, että se viinanhimokin menee ohi, kun vain jaksat olla sitkeä. Vuokraa leffa, käy kävelyllä tai ystävän luona kahvilla. Retkahduksen jälkeen olo on aivan kamala! Tiedän sen, koska itselleni kävi niin viime viikonloppuna. Taas alkaa alusta juomattomien päivien laskeminen. En toivo pahimmalle vihollisellenikaan tätä olotilaa ja morkkista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


f-g-h. kirjoitti:

19 päivä raittiina nyt saa jo todella taistella etten mene viinakauppaan joka on noin 35 metrin päässä kämpästäni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu