12.8. Kespanrinki-ajojen aikana musta pick-up ja 3 jätkää istumassa lavalla hytinseinään nojaten. Jäitte mieleen :)
Kespanrinki-ajojen musta pick-up?
Porin punapää
17372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Oliko tyypit niin rumia? Menikö yöunet?
Ei ollu, oikein mukavan näkösiä miekkosia :)
oliks pikkaris punane raita ? ja tumman harmaa/musta muutoin?
En muista oliko raitaa kun ajettiin ko. pikkarin takana...
Oliko pikkarit märkänä ?
se oli tumman vihreä dodge ram eikä musta....
No siin illan hämäräs se näytti mustalta :P
Jo on hulluilla halvat huvit! Ajaa nyt jonkin huoltoaseman ympärillä??? Voiko olla enempää järjenvastaista tai menkää töihin.
Se oli ns. "kokoontumisajo", ei se kespan kierto siinä tärkein asia ollut. Ja on kuule ihan vakituinen työ :)
ei ole olemassa"kespaa???? on vain tiilimäen nesteen asema!! nih nih!!
Ihan mielenkiinnosta, mistä "kespa" tulee? KEskustan Polttoaine Asema?
..vai KEskussairaalan PA?
..hah, nyt tuli KEPA molemmista :D Tietty siis se ässä tonne vielä :)
hah, yrityksen virallinen nimi on Porin Kespa Oy.
Googlaa y-tunnus 04902984
Toi nimi Kespa nimi syntyi aikoinaan Kesoil nimisestä huoltamosta, jota ei ole ollut liki pari kymmeneen vuoteen enään. Kespa nimi on jäänyt ihmisten mieliin sitä kautta.
Hassua huomata että nykyteinitkin rullaa sitä paskaista huoltamoa ympäri.On se ihme maamerkki jumalauta.Kesoil meni nurin, nyt neste jatkaa samalla kaavalla.
Teinit ei muutu, vuodesta toiseen samanlaista kikatusta ja paskaa.
Tsihihiii mä join 2 bissee vittu mä oon kännissä!Tsihihii mä katoin tota jarmoo tuol autos tsihihii on se ihana, tsihihii mä kirjotan jotain tyhmää suoli25 palstalle jos se vaiks lukis sen tsihihii.
Jep.Aivoja ei teineillä ollut aiemminkaan, eikä näemmä ole nytkään.
Hm... Taitaa olla kirjoittajalla itellä teinianxti menos :D