Karjalainen ahnehti Joensuussa.

Karjalaisen palkka-asia tulee uudelleen esille Joensuun valtuustoon.
Joensuun kaupunginjohtajaksi valittu Kari Karjalainen ahnehti palkkaa 11.800 euroa kuussa.
Hallinto-oikeus kumosi päätöksen.
3.500 euroa olisi sopiva
3100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jessus!

Äänestä

onko linkkiä asiaan ja forweraus jutusta rannikkoseutu.fi

Äänestä

Etelä karjalan lehdessähän sitä on päivitelty.Tosin Kari on itsekin syntyjään karjalainen ja tunnetusti siellä suunnalla on ahnetta sakkia mutta älkää te nyt enää siellä raisiossa sillä päätänne vaivatko vaan tutkikaa sen uuden johtajanne touhuja!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liena-Kaarina kirjoitti:

Karjalaisen palkka-asia tulee uudelleen esille Joensuun valtuustoon.
Joensuun kaupunginjohtajaksi valittu Kari Karjalainen ahnehti palkkaa 11.800 euroa kuussa.
Hallinto-oikeus kumosi päätöksen.
3.500 euroa olisi sopiva

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu