AUK:ssa koulutustahti ja meno on kovempaa ja aika kuluu kuin siivillä verrattuna P-kauteen tai miehistön koulutuskauteen. Parasta on kuitenkin se, että kaikki sählärit ovat poissa.
Jo heti AUK:n alussa kapiaiset eivät enää katso niin kieroon, kun saa oppilaan merkin hihaan. Varsinainen juhla alkaa heti johtajakauden alussa. :D
AUK:ssa on kivempaa kuin miehistössä
Kannatti käydä
0
236
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1192572Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup262414Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.592003Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua301833Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3391399- 601093
- 2591039
- 541027
- 146933
- 45918