Väkivaltainen hoitaja

halveksin

Voiko hoitaja toimia lastenhoitotyössään, kun odottaa virallista rikossyytettä väkivaltaisuudesta omaa lastaaan kohtaan? Lapsesta on tehty lastensuojelupyyntö ao. viranomaisille. Onko lastensuojeluvirainomaiset, poliisi, perhe tai lähipiiri vastuullinen ilmoittamaan tapauksesta työnantajalle (ettei jo lapsuudestaan asti epävakaan henkisen käytöksen ja väkivaltaisuuden omaava hoitaja vanhingoita viattomia lapsia työssään??)?

7

638

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyihelvetti

      Saunan taa tommonen!

    • ...kele

      Lastensuojeluviranomaiset tai poliisi tai muut on vastuullisia ilmoittamaan työnantajalle. On ihan sama kuka ilmoittaa, kunhan joku ilmoittaa...! Ei oman/toisten lapsen pahoinpitelijä saa olla töissä lasten parissa!

      • halveksin

        Tälläkin aikaa on töissä : / Kyllä mua pelottas suorastaan viedä lasta sellaselle osastolle mis ois töissä tämmönen hoitaja. Ilmiannan tän hoitajan en saa rauhaa ennen.


    • arvaaja
      • Koettu

        Järvenpään terveyskeskus lupaa vastata viesteihin nopeastikin. Kun on pariinkiin otteeseen kysytty, onko eettisesti oikein,että työntekijänsä pyrkii syyllistämään väkivallan uhria, ei ole tullut mitään vastausta. On kulunut kuukausia ja kuukausia, joten vastaus on ilmeisesti myönteinen. Eli pitää syyllistää?


    • Hoitajan kiduttaja

      Mä haluun väkivaltaselle hoitajalle töihin jotta voisin poksauttaa siltä polvet ellei fyysiset rangaistukset kohdistu vain väkivaltasiin lapsiin.

    • bvfdbvvvv

      Suomessa kasvavissa määrin harrastettava gang stalking estää sen

      Koska syytettä ei ole niin asia ei ole varma. Niin paljon perättömiä juttuja mahtuu Suomen maahan,

      esimerkiksi joku voi kytätä hänen työpaikkaansa.

      Taidat vihata häntä aika paljon?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe