olikos eilen kukaan jykylän y-polissa?Miten koe tuntu menevän. Mul ei oikein aavistusta,vaikee arvioida ees.
yht.kunt.polin kokeet ?
Bria
6379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eli hain Jyväskylään historiaa ja yhteiskuntapolitiikkaa. Yhteiskuntapolitiikan koe ei ollu mitenkään mahoton, 50-vuotispäivä kysymys oli vähän hankala. Koe meni miulla varmaanki ihan hyvin, toisaalta odotukset ei ollu kovin korkeella surkeesti menneen perjantaisen historian kokeen jälkeen. Kummassa salissa olit? Ite olin historicassa.
ainakin just toi viiskybäpäivät :) Taisin olla siinä kasvatustieteiden luokassa;mikä lie nimeltään. Noh mulla ei kyl oo toivookaan sisään pääsystä,ei jykeen saati treelle juonne kans hain. Täytyy vain jatkaa avoimes,kai ;:)
.. sisäänpääsystä lähinnä hyvien todistuspisteiden takia. Jos ei tärppää ni avoimeen lähen, historiaa lukemaan. Oliko siellä miten paljon porukkaa? Meijän salissa tais olla jotain yli 50. Tuskin ihan sataa oli, mut en mee vannomaan.
Meidän salissa oli ehkä jotain max 50;osa jotain ulkomaalaisia,kotka haki psykaan. Tuntu aika pieneltä määrältä,varsinkin kun edellispäivänä oli ollut Treella jonne samaan saliin änkeytyi 300-400 tyyppiä ;)
No sittenhän hakijamäärä on pienentyny.. :) Mut tietysti voi olla semmosia jotka on hakenu johonki muuhunki yhteiskuntatieteeseen ja ei oo ollu niissä saleissa tekemässä koetta. Heinäkuun alussahan ne tulokset tulee? Historiaa pitää ootta 23.7 asti.
sillonhan ne tulokset tulee.Treen tuloksia täytyy kans odottaa 23.7 saakka. ärsyttävän pitkään...