leikkipuistot

missä on ulvilan aktiivisin(eniten kävijöitä) leikkipuisto? Ja missä niitä yleensäkin on. Naparannas on yks ilmeisesti aidattu. Onko muualla aidattuja?
3371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuule toi vanhankylän pub on sellanen. Siin o aidattu alue ja ihan täynnä lapsen tasolle jääneitä. Toinen on sitte Karhunpesä friitalassa, siel on kans aidattu alue ja kehitystasoltaan porukkan on siinä 3-5 vuotiaita. Onnea matkaan.

Äänestä

Lasten vanhemmat ei välttämättä ole ihan kauhean innoissaan siitä, että etsit juttuseuraa leikkipuistoista

Äänestä

ilmeisesti siis olisit lapsen kanssa menossa leikkipuistoon muttei huvita yksin siel istua ..? en tiä kuule, sen verran on joka paikka tyhjää täynnä ainaki aamupäivisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juttuseuraakaipailee kirjoitti:

missä on ulvilan aktiivisin(eniten kävijöitä) leikkipuisto? Ja missä niitä yleensäkin on. Naparannas on yks ilmeisesti aidattu. Onko muualla aidattuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu