miten on muille käynyt sen kesäkassin mukanatulleille etu seteleille. itse olin viemässä autoa pesuun,,ja vasta siellä selvisi , että pesupassi aktivoituu vasta suoritetun määräaikais huollon jälkeen ?? miksi näin eihän siinä lappusessa mikä piti palauttaa liikkeeseen puhuttu asiasta mitään. nyt jää setelit käyttämättä eli joku jolla olisi niille käyttöä ne sais.
kesäkassi
pököttikö
2144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Niissä ilmaiseksi jaetuissa kesäkassin etuseteleissä oli muitakin mm. ajallisia rajoituksia käytölle. Ne rajoitukset käyvät selville seteleistä. Tuota kesäkassia jakoi Autokeskus saadakseen Peugeotin omistajia käymään liikkeessä. Kyseessä oli siis eräänlainen ko. autoliikkeen ajallisesti rajattu sisäänveto- tai tutustumistarjous. Olihan siinä kassissa setelien lisäksi muutakin tavaraa.
Itse sekä vaimoni saimme molemmat kyseisen kassin. Kävimme ensin turhaan Raision Tavoite Autokeskuksessa, koska kassit eivät olleet saapuneet ajoissa. Sitten kun kassit saapuivat, totesin niin kuin pelkäsin, että osa kassin arvosta koostuu huollon alennuksina.
Missään ei lukenut, että pesut vaatisivat jonkin huoltotoimenpiteen tms. ennen kuin on mahdollista käyttää ilmaiskuponkeja.
Laskin kassin arvon ja mielestäni siitä ei ikinä syntynyt yli 200 e edestä tarvikkeita ym..
Emme ole vielä käyttäneet kyseisiä pesukunponkeja, mutta jos asia on niin, että se vaatii jonkun huolto- ym. toimenpiteen, niin kyseessä on kusetus.
Samalla tässä ilmoitan, että Raision liikkeessä on epäkohteliasta palvelua, varsinkin korjaamon vastaanottotiskillä.