Tuparit

Lauranen83

Hei!
Pidän tupaantuliaiset 39 neliön asunnossa. Innoissani kutsuin lähemmäs 40 ihmistä juhlimaan kanssani (joista ainakaan 10 eivät tule juhliin) kunnes tajusin, että eiväthän he mahdu sinne asuntoon kaikki (kutsuja ei voi enää perua)! Kuinka paljon yleensäkin kerrostaloasunnon lattian kestävyys on?? Luulen, että juhliin ei saavu kolmeakymmentä ihmistä, mutta parhaassa tapauksessa ainakin 20 -> voi saapua.

Onko teillä kokemuksia isoista juhlista pienessä asunnossa ja kestääkö edes lattia? :D (ei oikeasti naurata)

3

735

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eipä käy katteeks

      Lattian kestävyys ei ole ongelma. Mieti mieluummin sitä, miten saat ne ihmiset asetettua asuntoosi.

      Jotain tarjouua kai n odotettavissa? Miten olet aikonut joitaa tarjoilupuolen ja syömisen/juomisen?
      Onko KAikille istumapaikka? Missä he syövät?
      Onko sinulla parveke? Se toisi aavistuksen lisätilaa..

    • jksadjföklsdf

      Taitaa olla lattian kestävyys tuossa tapauksessa pienin huolenaihe :D

    • gs

      itsellä 34 neliön yksiö ja tupareihin ilmaantukin se reippaasti parikymmentä ihmistä. istuivat sängyllä, sohvalla, rahilla, säkkituolilla jnejne ja parvekekkin oli täynnä. ahdastahan tuo on, ja mieti naapureita myös!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45359
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2239
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1639
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe