Elämäni duuni osa1

Fanta

Olen pitkään etsinyt hyvää työpaikkaa ja vihdoin saankin sellaisen, pääsen ensimmäisenä päivänä töihin ja huomaankin että huhuista huolimatta että ko.firma olisi sisäsiittoinen ja sisäänpäinkääntynyt, minut otetaan hymyissä suin vastaan, olen tyytyväinen.
Vastassa minua on esimieheni joka on erittäin komea ja vetovoimainen mies, hän tietenkin näyttää minulle ensimmäisenä päivänä työpaikasta pukuhuoneet, työpisteeni yms yms. Kun kävelemme vierekkäin pitkin taloa niin huomaan että suurin osa työkavereistani on myös miehiä, muutama nainen mukana, "mukavaa, tästä saakin paljon irti tämän kesän aikana.." ajattelen samalla...

Naisilla on omituinen, suorastaan eläimellinen katse kun näkevät minut 160cm ja 60kg timmissä kunnossa olevan naisen jolla on muodot kohdillaan, huoliteltu arkimeikki kasvoilla ja mustat kiiltävät, sileät hiukset rennosti auki.
Koska kyseessä on käytännössä toimistotyötä, päälläni on siisti hailakan keltainen kauluspaita jonka leikkaus sivelee kaunista kaarevaa lantiotani ja uumaa. Jalassani on mukavat puuvillasta valmistetut mustat suorat housut jotka ovat melko tiukat lantion ja pakaroiden seudulta korostaen kaunista pyöreää persettäni. Kenkäni ovat melko arkiset, siistit mustat nilkkurit joiden kanssa kävellessä lantioni keinuu kauniisti.
Hymyilen valloittavasti naisille takaisin, jolloin huomaan että erityisesti yksi naisista on aivan tyrmäävän kaunis ja seksikäs. Hän on hieman minua pidempi, omaa punaisen tukan, hoikka ja myös ihan hyvin osannut pukeutua niin että rinnat korostuu silmäänpistävästi. Kun näin tämän naisen ajattelen "Voi luoja millainen olento, tuon kun saisin mukaani joskus kotiini viettämään villin yön!"

Äkkiä kuitenkin esimieheni katkaisee tuon ajatuksen kun pysähdymme omalle työpisteelleni, juttelemme siinä niitä näitä ja kun esimieheni on erittäin rennon ja ystävällisen oloinen hän ilmaisee asian niin ettei minun tarvitse tänään tehdä mitään töihin liittyvää, voin vaikka tutustua työkavereihini ja katsoa heidän toiminta tapaansa. Todella miellyttävä aloitus ensimmäiseksi päiväksi.

Jatkuu muissa osissa...

0

2916

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Niin surullinen

        onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
        Lapua
        158
        4206
      2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

        Tätä jäin pohdiskelemaan....
        Maailman menoa
        10
        3113
      3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

        Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
        Maailman menoa
        135
        2690
      4. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

        Oli kuva paloautosta nettijutussa.
        Suomussalmi
        25
        2278
      5. SDP ylivoimainen ykkönen

        En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
        Maailman menoa
        47
        2164
      6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

        Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
        Suomalaiset julkkikset
        19
        1808
      7. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

        "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
        Yleistä autoilusta
        38
        1686
      8. Mitä tapahtuu?

        Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
        Outokumpu
        30
        1684
      9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

        Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
        Maailman menoa
        58
        1266
      10. Murtautuminen uimahalliin

        17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
        Kiuruvesi
        34
        1141
      Aihe