Etsitään kimppakämppää TRE:lta

Kämppis2011

Hei! Tarvisin kämppistä/ asuntoa Tampereelta tai Kangasalta. Olen 27-v töissä käyvä rento nainen ja pikaisen työpaikan aloittamisen takia tarvisin nopeasti asuntoa Tampereelta. Minulla on oma asunto myynnissä eri paikkakunnalla ja sen vuoksi en halua sitoutua kalliiseen yksiöön, vaan vuokrata kimppakämpän. Sukupuolella ei väliä, toivomuksena, että ei mitään massiivisia kotibileitä arkena ja muutenkin se, että korvien välistä löytyy jotain ;) Mulla on myös auto, joten autopaikka olisi plussaa. Hyvien kulkuyhteyksien lähellä toki pärjää ilman autoakin. Vastaa tähän viestiin vaikka ilmoittamalla sähköpostisi niin otan yhteyttä! Vuokra max 350 e muut menot. Myös kolmen hengen kämpät kiinnostavat!

3

366

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kämppis2011
    • Kalustettu solu

      Hei!

      Olen juuri remontoimassa Kissanmaalla sijaitsevaa soluasuntoa, joka kalustetaan täysin. Huoneisiin tulee uudet huonekalut; kirjoituspöytä, sänky, TV-taso, TV, vaatekaappi, verhot, matto ym. Keittiössä on mm. jokaiselle oma jääkaappi, kodinhoitohuoneessa pesukone ja kuivausrumpu. Remontti valmistuu lokakuun loppuun mennessä, vuokra 330e.

      Yst. terv.

      Olli Harala
      0400-622996

    • pegu8484

      Moro

      Tässä kangasala-tampere rajalla 3h k s 78m2 kaksikerroksinen rivari. Itse teen paljon töitä ja olen kahden tyttären kanssa tässä asunnossa joka toinen viikko ja joka toinen viikko olen töissä ja opiskelemassa muualla.. Eli periaatteessa olisit kämppis joka toinen viikko ja joka toinen viikko koko pirtti olisi sinun käytössä..

      Niin ja asunto on uusi ja rauhallisella paikalla, bussilla treelle 20min ja autolla tietysti nopeemmin paikkaan kuin paikkaan.. Rauhallisella alueella kivat naapurit. Olisiko tällänen mitä haet?

      [email protected] , kerron enemmän mikäli kiinnostaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1712
    2. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      463
      1273
    3. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      86
      1150
    4. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      72
      1088
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      186
      1063
    6. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      39
      942
    7. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      907
    8. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      65
      695
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      173
      677
    10. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      662
    Aihe