Olen 15-vuotias ja käyttänyt e-pillereitä koviin kuukautiskipuihin jo tämän vuoden alkupuolesta asti. Kivut ovat melkein poistuneet kokonaan, hyvä niin, mutta kuukautisten jälkeen on tullut ällöttävää ruskeaa vuotoa ja tuntuu kuin menkat jatkuisi vaan. Ennen sitä tuli vain pari päivää menkkojen jälkeen, nyt kun tämän kuun menkkojen aikana mulla ilmeni virtsatulehdus johon sain antibioottikuurin, niin menkkojen jälkeen ruskea vuoto on jatkunut jo kohta pari viikkoa. Mitä tää meinaa, onko normaalia vai pitäiskö mennä lääkäriin ?
kuukautisten jälkeinen vuoto
apua kaipaava
1228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Sinuna menisin lääkäriin. Sanoisin, että virtsatietulehduksella on näppinsä pelissä, mutta epätavalliselta kuulostaa silti. Jos tulee pari päivää "menkkojen jälkeen," kuuluu kyllä menkkoihin. Vuoto on erilaista vuodon eri aikoina, mutta tuota en sanoisi mitenkään normaaliksi. Kouluterkka on toinen vaihtoehto, jonka luokse on helppo vain kävellä.