Tässä sulle (n->m)

wuthering heights

En tiedä miksi sua yhä vaan edelleen kaipaan. Se, että ilmestyt aina kulman takaa esille ei auta asiaa yhtään. Ehkä niin toivotkin, etten unohtaisi. Luovutan, pysynet mukanani hautaan saakka. Kadun jokaista pahaa sanaani. Vaikka se oli sairaus joka puhui, eivät syvimmät tunteeni. Ansaitsen kaiken halveksunnan puoleltasi täysin. Näiden virheiden kanssa on vain elettävä ja otettava opiksi.

Itsekkäästi olen yrittänyt eroon näistä tunteista eri konstein. Ei ole onnistunut. Kaikki ne katseet, varsinkin se ensimmäinen ja viimeisin pyörivät mielessäni. Haluan sinulle vain ja ainoastaan hyvää onnellista elämää. Ansaitset sen.

Tämä on ainoa paikka jossa pystyn purkamaan näitä tunteita. En kirjoittele tänne yleensä vaan lueskelen muiden kaipauksista, käsittelen asiaa siten. En halunnut sinua koskaan omistaa, ainoa toive olisi ollut saada jotenkin näyttää tunteeni sinulle. Ehkä löydän sille keinon vielä, epäsuoran tavan, jonka vain sinä ymmärrät ja jolla en häiritse elämääsi. Jokin tarkoitus tällä kaikella on varmasti ollut. Onhan?

http://www.youtube.com/watch?v=NAj8suae3WY

4

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mieheltä naiselle

      Haluan, että "häiritsisit" elämääni!

    • uhvomies

      Aivan niin kuin K ----> K:lle

      • K

        Eipä ainakaan tämä "K", ei sovi meihin mitenkään.


    • Kaikella on tarkoituksena ja vaikutuksensa. Pidähän terveydestäsi huolta ja nauti elämästä. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      175
      4961
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4336
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3087
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      248
      2910
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2852
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2491
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1713
    9. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      20
      1703
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      63
      1677
    Aihe