Mun kummitäti kuoli muutama kuukausi sitten. Itse sain tietää asiasta vasta kun luin siitä lehdestä, edes hautajaisiin ei minua kutsuttu. Kyllä tuollaisesta vähän loukkaantunut olo tulee. Onneksi olen itse reilu vuoden ikäisen tytön kummitäti. =)
Kummini kuoli
4
565
Vastaukset
- jk18
vai niin
- iloinen12vuotiastyttö
no mulla ainakin aika paska olo olis jos mulle ei ois kerrottu että mun kummitäti kuolee mutta mulla on molemmat kaksi kummitäti elossa ja terveenä
- eökrökl
Ymmärrätkö ett kummitätisi kuolemassa SINUA ärsyttää, kun SINUA ei ole kutsuttu hautajaisiin, ja että onneksi SINULLA ON omakin kummityttö... Itsekkyyden huipentuma.
Olen erittäin pahoillani kummitätisi läheisten puolesta, jotka vilpittömästi surevat sitä, että tuo nainen on kuollut, eivätkä sitä, pääsivätkö hautajaisiin vai eivät... - kummiuspitäisilopettaa
Kummius on vähän niin kun menneen talven lumia jo nykyään. Maailma on muuttunut ja voitaisiin poistaa koko kummius jo kokonaan.
Hautajaiset ovat muuttuneet niin ettei niissä ole useinkaan muita kun kaikkein läheisimmät ihmiset joidenka kanssa vainaja on ollut viimeisimmät ajat tekemisissä.
Minä en ole ikinä edes tuntenut kummejani (kaukaisia sukulaisia). 16v sain lahjakortin ja ihmetytti, nolotti se kun en ollut koskaan edes tutustunut lähettäjään. Kerran nähnyt mummoni hautajaisissa.
Tiedän mistä se välien katkeaminen johtuu kun äitini erosi niin sellaisia ihmisiä ei arvostettu ennen aikoihin kun se oli harvinaista mutta nykyäänhän surin osa eroaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1307749Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?987276Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317182Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t196588Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736341Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv195585Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa765334Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190