Asia ei mulle kuule, mutta kysyn vaan.
Kaikki hyvin?
22
295
Vastaukset
- hiljainen kaveri xx
Emmää tiiä..
Onko sulla kaikki hyvin? - .
Luulin että tietäisit paremmin, onko kaikki hyvin. Ainakin olen elossa.
- ap.
Eipähän tässä. Seuraan tilannetta hetken. Kyllä se tästä suttaantuu.
- hiljainen kaveri xx
Mikä on tilanne? Entä jos ei suttaannu?
- ap.
hiljainen kaveri xx kirjoitti:
Mikä on tilanne? Entä jos ei suttaannu?
Surullinen, rauhallinen, selvänäköinen. Ei veistä kurkulla.
- hiljainen kaveri xx
ap. kirjoitti:
Surullinen, rauhallinen, selvänäköinen. Ei veistä kurkulla.
Rauhallista ja surullista tosiaan. Surullista, että kaikki jäi vain leijumaan ilmaan.
- ap.
hiljainen kaveri xx kirjoitti:
Rauhallista ja surullista tosiaan. Surullista, että kaikki jäi vain leijumaan ilmaan.
Menen syömään siskonmakkarakeittoa. Löysin pakkasesta makkaroita. Ne olivat huhtikuun lopulta, ajalta jolloin oli vielä toivoa. Saan ehkä ruokamyrkytyksen, kun ketutukseen ei kuole kuitenkaan.
- hiljainen kaveri xx
ap. kirjoitti:
Menen syömään siskonmakkarakeittoa. Löysin pakkasesta makkaroita. Ne olivat huhtikuun lopulta, ajalta jolloin oli vielä toivoa. Saan ehkä ruokamyrkytyksen, kun ketutukseen ei kuole kuitenkaan.
En usko, että saat ruokamyrkytystä, mutta vatsasi saattaa mennä sekaisin....
Tämän vai viime vuoden huhtikuun lopulta? - ap.
hiljainen kaveri xx kirjoitti:
En usko, että saat ruokamyrkytystä, mutta vatsasi saattaa mennä sekaisin....
Tämän vai viime vuoden huhtikuun lopulta?tämän
- jkljhg
ihana ku joku kysyy tätä: sanotaan ok,paremminkin vois olla
- Ei ole
:(
- silence.
jos asia ei sulle kuulu, älä kysy edes.
- poistuu siis (ap)
Hyvinhän täällä näyttää olevan.
- **
ei mun tarvii puhua hänelle, vaikka antaisinkin anteeksi.
se anteeksianto on silloin lähinnä...mun vihani ja suruni vähentämiseksi. Sen tunteen kanssa pitää päästä jotenkin balanssiin. Hänhän teki vain sen minkä kaikki muutkin: käänsi minulle selkänsä. Se on jokin universaali standardi. Sillä on varmaan joku tarkoitus.
en kysy miten hän voi, koska olen varma että hän voi loistavasti
- sivusta, keskeltä?
Sepä hyvä. Ilmeisesti olet vaihtanut syyllistämisen kohdettasi? Ei millään pahalla, mutta maailmassa on sellaisia ihmisiä jotka olisivat onnellisia edes vanhasta makkarakeitosta. Mieti sitä joskus.
- Syksyilijä
Saisit kysyä vaikka ihan henk. koht:kin jo, jos kiinnostaa.
Voin nyt paremmin kuin keväällä ja kesällä. Syksy tuo tullessaan uusia tuulia. Kaikki ei ole hyvin, mutta minä pärjään aina. :-)- tykkään :)
pojot asenteesta!!!
- Minun vuoroni
Tarvitsisin apuasi. Olisiko se liikaa vaadittu kaiken jälkeen?
- apua annetaan jos
Autan aina jos pyyntö tulee suoraan, eikä tätä kautta.
- Kiitos kuitenkin
apua annetaan jos kirjoitti:
Autan aina jos pyyntö tulee suoraan, eikä tätä kautta.
Toki tarvitsisin apua, mutta niin tarvitsin yhdessä asiassa silloin ennenkin, mutta hän ei halunnut auttaa. Parempi taas selvitä yksin, eipä tule turhia pettymyksiä.
Menee mahtavasti. Oma tupa, oma lupa.
- selviää
Ikävä? Jos kerran kyselet kuulumisia
.
Miksi et kysy häneltä?
Toivottavasti makkarakeitto ei vienyt voimiasi :/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2024404Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t583142Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881737Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181316Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121314Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231117Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101101- 491075
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2471073- 49976