Si-si-siis otettaisiin va-vastastaan ja mielellään no-no-nopeasti ; )
Vinkkejä krapulan lieventämiseen
12
678
Vastaukset
- --
Pääsääntöisesti krapula on vain kestettävä.
Ensiksi ota ruokalusikallinen väkevää viinaa.
Sitten keitä 2 dl ohutta kauravelliä veteen.
Pieni suolapala ja runsaasti C-vitamiinipitoista nestettä mahdollisimman kylmänä.
Sitten asetu makuulle ja laita peitoksi paljaalle iholle märkä kylpypyyhe. Kun alkaa paleltaa, ota pyyhe pois ja kääriydy kuivaan, lämpöiseen peittoon.- b niin kuin bertta
Myös b-vitamiinia, jota viinakset kuluttavat vauhdilla jopa puutokseksi asti.
- paskat housussa
Vedät 2dl. kossua tai risiiniöljyä huikalla naamaan, alkaa krapula helpottamaan.
Sanotaan, että slaavit hallitteisivat viinanottoa finskejä paremmin. He napostelevat jotain suupalaa alvariinsa naukkujen välissä.
Tiedä nyt sitten totakaan - on sanottu, että tuolla idän suunnalla nimenomaan alkoholin käytön takia eliniänodote jopa alle 50v. paikoin.
Viimeisimmän karmean kankkusen kärsin -90 luvun lopulla. Niin rankasta, itsehankitusta 'taudista' ottaa kyllä opikseen.- 3+12
Juo lasillinen piimää ryyppyillan päätteeksi ennen nukkumaan ryhtymistä. Ei pitäisi kivistää aamulla päätä
- ,,
Ei vaan päinvastoin, ennen kuin alat ryypätä, desi kermaa.
- fjdksla
Kaljatuoppien välissä lasillinen vettä, sitten lasillinen kivennäisvettä, sitten tuoremehua ja lopuksi kraanavettä. Syödäkin pitää. Jos pelkää, että päänsärky tulee, niin sitten burana ennaltaehkäisevästi.
Aamulla suihkuun, hampaiden pesu ja aamupala. - taatusti tehoaa
helppo homma, kaada viina-ainekset suoraan lavuaariin, siishen aukkoon, mistä alkaa viemäriputki, ei siihen reikään mikä on korvien välissä
- st6jf9jt7
Monenmoisia konsteja ;D Itse - silloin kun otan/harvoin vähän enemmän - niin paukkujen välissä juon vettä niinkuin myös ennen nukkumaanmenoa. Aamulla ei tietoakaan krapulasta! Hyvin on toiminut!
- 4+17
B- vitamiinia ja sokeria, mielellään jo ennen ryyppäämista, toimii. Testattu jo 30 vuotta sitten
- raitistunut
Joku neuvoi syömään hunajaa ennen ryyppäämistä tai viimeistään nukkumaan mennessä, varmaan tuossa edellisessä viestissä sama tarkoitus kun sokerista puhutaan, lihottaa kyllä jos usein täytyy ennakoida tuleva tilanne.
- puhhi
Niin...se hunajahan se siinä on se lihottava tekijä. Ei suinkaan alkoholi.
Monenkos sokeripalan verran kossuputelissa olikaan kaloreita?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai898183Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424708Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414361Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit442566Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.941424- 401286
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress401227Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391140Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?631120Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1661070