Mitä oinasmies haluaa viestiä??

karoliina777

Intiimin keskustelun jälkeen mies kosketti hellävaraisesti olkapäätäni ja sen jälkeen hennosti hiuksiani ja kertoi, että näin paljon välitän. Otti kätensä pois ja sanoi, että olinpa rohkea.
Mies nimittäin tietää että minun on vaikea päästää ketään lähelleni. Totesin miehelle silittelyn jälkeen, ettei tuntunut pahalta ja hän tietää sen. Kertokaa, miten paljon mies minusta välittää ts. mitä teidän mielestä hiusten silittäminen kertoo?

8

1704

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oinasmiees25

      No minun kohdalla ainakin sellainen hellä koskettelu viestii romanttisesta ja fyysisesta mielenkiinnosta. Jos olen ihastunut johonkin naiseen niin mielelläni vain hyväilen häntä vaatimatta itselleni samaa. Siis aivan alkuvaiheessa. Tärkeä pointti, oinasmies saattaa osoittaa kiintymyksensä juuri ja ehkä vain tuolla tavalla. Itselleni ainakin on luontevampaa osoittaa tunteita tekemällä jotain kuin sanomalla äänen asioita.

    • karoliina77 jatkaa

      Minun oli pakko laittaa tämä oinas avautumaan enemmän, koska hän on paljon antanut ymmärtää ns. rivien välistä ja on jotenkin salaperäinen ja tätä meidän välistä kissa-hiirleikkiä on jo jatkunut niin pitkään, etten enää jaksa.
      Noh, testasin oinasta siten, että sanoin muuttavani paikkakunnalta pois. Kerroin tärkeäksi vaalia meidän välistä ystävyyttä ja hän halusi halata. Halaus oli hyvin intensiivinen ja välillä hän halasi aika kovaa. Kun sitten olin lähdössä, hän suukotti minua todella nopeasti (peläten kai torjuntaa). Mistä kielii? Jos kyseessä vain valloittajaoinas, mistä sen tunnistaa?

      • jtyjyytyt

        Oinaan luonteeseen kuuluu salaperäisyys . Koska oinas on niin älyttömän oikeuden mukainen sisäisesti. Jos oinas avautuu liikaa se ei voi liioitella elämän tosi asioista. Oinas joutuu äkkiä ongelmiin oman rehellisyyden kanssa koska suurin osa ihmisistä on niin valheellisia. Sen oinaat näkee. Yleensä sisäisesti rehellisiä ihmisiä puukotetaan selkään. Jos tukehdutat kissa hiiri leikin niin kuolee myös liekki. Oinas on tulinen nopea , anteeksi antava , upeaa seuraa.


    • JK

      EI MITÄÄN

    • ihmettelen suuresti

      Tapaamani oinasmies.lopetti yhteydenpidon aika nopeasti,ei myöskään vaivaudu sanomaan,että tämä oli tässä ei kiinnosta.
      Jouskarina en ymmärrä hänen käytöstään,mietin palaileeko takaisin vai onko kaikki jo ohi.Sen tiedän,että hän ihastui yhtä lailla kuin minäkin.

    • siis_näin

      Oinasmies ei välillä tunne tietävän itsekään missä mennään, ehkä tässä suurin syy tiettyyn ailahtelevuuteen. Tämän hetkinen oinasmieheni pommitti ensimmäisen tapaamisen jälkeen jopa ahdistavuuteen saakka. Periaatteessa puhelut olivat kaverillisia mutta jonkin ajan jälkeen paljastui ettei miehellä ole tapana pitää naispuolisia kavereita. Yhteydenpito oli sittemmin välillä todella hankalaa, hän saattoi olla tyly jos kyselin kuulumisia, ihan kuin hän ei haluaisi minun soittavan. Pidin kuitenkin pääni ja jatkoin yhteydenpitoa. Myöhemmin selvisi että hän eli vaikeaa vaihetta elämässään eikä luottanut juuri kehenkään. Korjasin asian muutamalla keskustelutuokiolla viinin ääressä ja pääsimme todella syvällisiin aiheisiin. Oinasmies vaatii kokemukseni mukaan ehdottoman luottamuksen ja pelkää osaltaan hylätyksi/torjutuksi tulemista. Hänen on nykyäänkin vaikeaa suoraan ehdottaa jotain, vaikka olemmekin päässeet jo alkukankeuksien yli. Kaiken salaperäisyyden ja vittumaisuuden alta paljastui ainakin hänen kohdallaan avoin, herkkä ja hellä oinas joka ei halua rakkaitaan loukata :)

    • oinasVain

      Hän välittää todella paljon :) Kunnioittaa sinun kokemusta päästää ketään lähelle ja luulenpa että se sopii miehellesi oikein hyvin :) tsemppiä :)

    • gepard1

      Mun mielestä Oinas viestii luonnostaan urheilun, tanssin, fyysisen olemuksensa kautta. Hän on vilpitön mutta saattaa puhua liian rumasti. Tuntemani Oinasmies on ihastuneena kuin välitön poika, hän osaa olla taivaasta, mutta...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1866
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1492
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      93
      1356
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1214
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      1089
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      11
      1086
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      218
      891
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      151
      839
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      793
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      748
    Aihe