Toyota-huolto ei viitsi vastata

Kysyin kuukausi takaperin varaosan hintaa sähköpostilla. Toistaiseksi ei vastausta. Toyotalla menee Iisalmessa vissiin niin hyvin, että asiakkaita on vara valita. En muuten kysy toista kertaa.

Vaikka enpähän tuota aikanaan päässyt ko. puljussa kaupoillekaan. Vuoden vanhasta olisi pitänyt maksaa vähän enemmän kuin uudesta.
13198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

No kun terot maksaa käytetystä innoissaan enemmän kuin uudesta..

Ja kolme vuotta vanhempi on uutta kalliimpi..

ja 10v,uutta parempi..

Eli onnea vaan!

Äänestä

Et raaskinut puhelimella kysyä?

Äänestä
  • Sähköposti on nykyaikaa. Ai niin, Toyotathan polkee vielä 90-luvulla ja ajo-ominaisuuksien suhteen jossain 80-luvun alussa. Noin niinku kunnon autoihin verrattuna.

    Äänestä

  • Audi_kundi kirjoitti:

    Sähköposti on nykyaikaa. Ai niin, Toyotathan polkee vielä 90-luvulla ja ajo-ominaisuuksien suhteen jossain 80-luvun alussa. Noin niinku kunnon autoihin verrattuna.

    Meinaatko, työkavereillakin puolet sähköposteista lukematta (ei autoalaa), kaikki ei vaan viitsi vastata, jos ei ole tosiostaja...

    Äänestä

  • Audi_kundi kirjoitti:

    Sähköposti on nykyaikaa. Ai niin, Toyotathan polkee vielä 90-luvulla ja ajo-ominaisuuksien suhteen jossain 80-luvun alussa. Noin niinku kunnon autoihin verrattuna.

    Miten varmistit että maili edes meni perille?

    Minä en vielä ole kuullut mailin välityspalvelusta joka takaisi 100% läpimenon.

    Miten muuten sinä hoidat omat työtehtäväsi? Oletko aina täysin säntillinen ja lojaali kaikessa etkä käytä työaikaa mihinkäänmuuhun?

    Ihmisiä ne on Tojollakin töissä. Se on heille työpaikka ei mikään lahko kuten ilmeisesti sinun työpaikkasi on, vai?

    Äänestä

Ota kuva autostasi ja lähetä uutisena Ilta-Lehteen, tämä on törkeää.

Äänestä

Positiivista tässä tietty se, että Toyotan jälleenmyyntiarvo nousee kuin viini vanhetessaan, eli mitä wanhempi Toyota sen kalliimpi se hankkia. Nyt ymmärrän miksi Toyota kauppa käy kuin siimaan, uuden Toyotan voi vaihtaa 3. vuoden välein uuteen ilman välirahaa..

Äänestä

Itse kyselin Hämeenlinnan Nelipyörästä osien hintaa sp:llä. Vastaus tuli seuraavana päivänä. Ainakin HML:ssä osataan käyttää sähköpostia. Muutenkin olen ollut tyytyväinen palveluun vaikkakaan en ostanut autoa kyseisestä liikkeestä, millä tuntuu olevan merkitystä suht paljon täällä Hämptonissa!

Äänestä

"Kysyin kuukausi takaperin varaosan hintaa sähköpostilla."

sinulla ei näytä olevan mitään tajua liikkeen pitämisestä,
noita epämääräisi kysymyksia tulee meidänkin liikkeeseen parikymmentä päivässä,
joskus viikonlopun aikana yli sata,
vastaisitko sinä heille kaikille,

kun kymyksetkin on kirjoitettu niin virheellisesti ilman tarkkoja tioetoja,
ilman REKISTERI - NUMEROA

kaikesta sitä joku osaakin valitaa.

Äänestä
  • Hei, Suomessa eletään markkinataloudessa. Ei palvelua, ei kauppaa. Aika yksinkertaista. vittu, sehän tästä autoilusta vielä puuttuisi, että pitäisi ruveta pokkuroimaan jonkun kuppasen tojotaputkan varaosamyyjää. Sitä takapenkin taavia, jota ei koulunkäynti kiinnostanut silloin kun aika oli.

    Haluaisitko sinä olla loppuelämäsi Tojotakaupan varaosamyyjä?

    Äänestä

Ihanko tänne piti tulla kertomaan. Samassa ajassa olisit soittanut sinne perähikiän myymälään. Taitaa se iisalmi muutenkin olla oikeata sudetti savoa. Metsäläisten seutua.

Äänestä

Oishan siihen puhelinsoittoon mennyt ehkä pari minuuttia. Sen sijaan tumpelo odottaa kuukauden ja tulee sitten tänne itkemään ettei oo meiliin vastattu.....anna mun kaikki kestää....

Äänestä

Koita nyt ymmärtää että ei kesken pasianssin voi nostaa persettä penkistä! Siinä joutuu välein töihin, ja tojotaan ei sitäpaitsi edes koskaan tarvitse mitään varaosia! Ne kestää ikuisesti ilman huoltoa ja ylläpitoa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pönöttäkää rauhassa kirjoitti:

Kysyin kuukausi takaperin varaosan hintaa sähköpostilla. Toistaiseksi ei vastausta. Toyotalla menee Iisalmessa vissiin niin hyvin, että asiakkaita on vara valita. En muuten kysy toista kertaa.

Vaikka enpähän tuota aikanaan päässyt ko. puljussa kaupoillekaan. Vuoden vanhasta olisi pitänyt maksaa vähän enemmän kuin uudesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu