Eli olen vaihtamassa operaattoria Elisasta Dna:han.
Tikku on Elisan Nokia c-17 tikku, joka on lukittu Elisan verkkoon. Elisan liittymää ei minulla enää ole, mutta mokkula ei hyväksy kuitenkaan Dna sim korttia.
Miten siis saan purettua Elisan verkkolukituksen mokkulasta?
Kiitos etukäteen vastauksesta.
Elisa ja Nokia c-17 nettitikku
5
420
Vastaukset
katso "Yleistä laajakaistasta" -alueelta
- ssdf55
jaahas, olisko täällä?
http://ptf.com/nokia/nokia cs17 unlock code/ - elisan kiusanteko?
Kiitos vaan. Ei auttanut nyt mitkään toimenpiteet. Kun syötin imein, niin ohjelma väitti, että laite on joku nokian 6600 sarjan puhelin, eikä lukitus avautunut.
Alkää kukaan vaan ikinä tilatko/kautta ostako mitään elisan/saunalahden mokkuloita. Niissä on aina operaattorilukitus, jota ei saa kai sitten millään purettua. Hieno homma. Kiitokset kuitenkin teille vaivannäöstä - ssdf55
Joo, voi olla, mutta mun saunislukittu huawei e160e aukes jollakin ohjelmalla ja on nyt "vapaa" Kokeile hakea vielä sanoilla " unlock nokia cs-17 ".
- lkjfw
Operaattorin on annettava purkukoodi sitten kun määräaikainen sopimus on loppunut, näin sanoo jo lakikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403027- 722585
- 1742344
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?352081- 181446
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411376Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221373- 131259
- 101254
- 221231