Heippa. Aloin leikkaamana pupun kynsiä normaalisti kuten aina ennenkin. Kauhukseni huomasin että pupulta puuttu kokonaan yksi kynsi vain ihon tynkä jäljellä. Verta jalasta ei ole tullut koska pupu on aina vapaana ja sen olisi huomannut jos sitä olisi tullut. Myöskään kokonaista pupun kynttä ei ole löytynyt mistään. Mitä tehdä, onko asia vakava pitääkö minun soitella eläinlääkäriin vai kasvaako kysni takaisin :O ?
Kynsi puuttu pika apua
Pupulle apua
3
75
Vastaukset
- tania78
Kyllä se yleensä takaisin kasvaa.
- 2pupuu
Meidänkin pupulta katkesi kynsi, kun oli päässy liian pitkäks, mut kyllä se on takasi kasvanu, eli ei huolta: )
- elli93
ei mitään hätää, se kasvaa takaisin. mutta kannattaa seurata sitä kynttä kun se kasvaa, ettei se ala kasvaa vinoon. meidän yheltä kanilta lähti takajalasta kynsi ja sit se kasvo takas, mut kasvo väärin, se alkoi mennä kerälle. jos näin käy sitä kynttä pitää leikata normaalia useammin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431081No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1941011Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38755- 14690
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30671Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17603