Rakas.....pitää harjoitella että se tulee oikealla äänenpainolla sitten kun sen pääsen hänelle sanomaan :)
Rakastan sinua
Rakastan sinua
11682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Rrakastan hel..tisti uuuuuuuuuu
No eiköhän se tule ihan luonnastaan oikealla äänenpainolla kun tarkoittaa mitä sanoo :)
Ääntelehtimisen sä kyllä hallitset. Ei tartte edes harjoitella.
Täällä toinen harjoittelija. Olen kirjoittanut hänelle jo ajatuksiani ylös hiljattain. Kuin rakkauskirje, mutta päiväkirjan muodossa. En tiedä milloin sen annan, ehkä vasta sen jälkeen kun nuo sanat on sanottu... Rakastan sinua.
muista myös katsekontakti ,suoraan silmiin tunnustuksen hetkellä
Eipä siinä enää silloin sanoja tarvitse jos silmiin katsoo...ei ainakaan omalla kohdallani..silmät keroo kaiken, sanat vain pilaisi kaiken..tai ei mutta kuitenkin..
Hellyttävää on harjoitella rakkauden sanomista ääneen itsekseen ja
valmistautua kuiskaukseen. Epäileväinen ehdotti samanaikaista katsetta - itse
arvelisin, että katse silmiin herkistää niin, että sanat kaikkoavat samalla sen tien
ja jalat menevät alta. Harjoitella pitää . .
kylläpäs täällä ollaan rakastuneita. huokaus.
Uppoan silmiisi ja kuiskaan korvaasi: rakastan sua ikuisesti.....
Mitään en tahdo niin paljon kuin sinun kuulevan minun sanovan ne sanat.... Rakastan sinua. Rakastan. Silti en saanut tilaisuutta siihen. Ehkä vielä jonain päivänä.
Harjoitus tekee mestarin. Ei muuta kuin jatkakaa harjoittelua ettei sanat pääse sitten oikealla hetkellä unohtumaan. Mun ei tarvitse harjoitella kun ei ole ketään jolle nuo sanat sanoisin, joten olen hiljaa ja annan teidän muitten harjoitella lausuntaanne ihan rauhassa :)