Miehellä on hätä, hän ajaa tien sivuun, juoksee baariin ja suoraan koppiin. Hänen yllätykseksi viereisestä kopista kuuluu: “Terve, miten menee?” Tottumattomana sosiaaliseen kanssakäymiseen julkisessa käymälässä,vastaa hämmentyneenä: “Hyvinhän tässä!” Vierestä: “Mitäs puuhailet?”Vielä hämmentyneempänä: “Itse asiassa paskaa väännän, kuten varmaan sinäkin.” Kopista kuuluu erittäin ärtynyt ääni: “Kuule, soitan sulle myöhemmin, joku idiootti viereisestä kopista vastailee kaikkiin kysymyksiini!”
Vähän taas vitsii tänne suolilandiaan...
Myy-Pikkuinen
1190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tää on ikivanha mutta ei kovin huono:
Basisti seurusteli tytön kanssa ja oli innoissaan, kun pääsi ensimmäisen kerran tapaamaan tytön vanhempia.
Istuttiin kahville, perheen koira makoili basistin tuolin alla.
Basistilla alkoi mahassa kiertämän niin että joutui päästämään pierun.
Tytön isä katsoi perheen koiraa : "Musti!"
Basisti huokaisi helpotuksesta ja jysäytti toisenkin kerran koiran piikkiin. "Musti!", nuhteli tällä kertaa tytön äiti. Kului hetki ja taas ilma kiersi basistin mahassa.Oli pakko päästää ilmoille isompi paukku.
"Musti!" karjaisi tytön isä "Pois sieltä tuolin alta, ennen kuin se retku paskantaa päällesi"
Huono.
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/6040
Olipa kerran pariskunta, joka oli yrittänyt saada lapsia jo monta kuukautta, mutta eivät ollet vieläkään onnistuneet siinä. Sitten he lopulta päätivät lähettää miehen tukimuksiin. Sairaalassa tohtori antoi miehelle purkin ja lehden ja sanoi miehelle että: "käyppäs vetäsemässä tohtorille näytteet tuolla kopissa." No tähän mies vastasi että: "voisinkohan minä suorittaa tämän kotona, että voisin keskittyä paremmin?" Tähän tohtori vastasi että: " siitä vaan" Seuraavan päivänä mies tuli tyhjän kupin kanssa takisin vastaan otolle. Tohtori rupesi heti tietysti epäilemään, että miksei purkissa mitään ole. Tähän mies vastasi että: "No minä yritin ensin vasemmalla ja sitten oikealla kädellä, sitten vaimo teki saman, sen jälkeen anoppi tuli apuun. Anoppi yritti myös vasemmalla kädellä ja sitten oikealla, sitten anoppi yritti ilman tekareita ja tekareitten kanssa, mutta me ei vaan saatu sitä purkkia auki"
Huono.
Miksi et kerro itse parempaa?
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/42
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/6040
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/5634
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/5634
NYKYAJAN DIALOGIA
-Onko sulla Twitteri? -Juu on.
-Onko sulla Facebook? -Löytyy.
-Entäs Youtube? -Tottakai!
-Onko sulla elämää?
-Eipä taida olla. Viittisitkö heittää siitä linkin?
=)))))))))))))))