Etelä-Koreasta jyrähtää

271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On se vaan jännä että kaikki tuntuu sotivan Applea vastaan ja koettaa "tappaa" sen laitteita, tässä uutisessa ei tuota sentäs ollut mutta monessa muussa. Aina sillointällöin tulee uusia "iPadin tappajia" jne. Tässä nyt ainakin HP:n Touchpad kuoli itse iPadin tappoa kokeillessa, Acerin Iconia ilmeisesti sekin huonosti menestynyt tässä tappamisessa.

Mutta saa nähdä, kyllähän noita Linuxeja maailmaan mahtuuu.

Äänestä
  • Kilpailu nopeuttaa aina kehitystä. Hyvä EKorea.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


12+17 kirjoitti:

http://www.puhelinvertailu.com/uutiset.cfm/2011/08/23/etela-korea_aikoo_kehittaa_oman_mobiilikayttojarjestelman

http://english.yonhapnews.co.kr/techscience/2011/08/22/36/0601000000AEN20110822007200320F.HTML

Tuollaista korealaista yhteishenkeä ei täällä ummehtuneessa virkamiesten hallitsemassa Mikkis-Nokia-landiassa enää ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu