Mikä on turistirysä?

Onko Pattaja niin sanottu turistirysä,mitä täällä puhutaan? Siis sellainen kohde, jonne henkilö menee,kun ei osaa muualle mennä? Jotenkin kuvastaa olevan vähän turisteille suunnattu paikka?
11232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Pattis on Aasian kovin turistirysä. Viinaa, huoria, viinaa ,huoria, aurinkoa, viinaa ja jokos mainitsin huorat. Taitaa olla myös maailman suurin bordelli mutta toi täytyykin olla kun parhaimmillaan kymmeniä tuhansia US Navy poikia rantautuu Pattikselle ;)

Äänestä

Niin. Itsekin olen miettinyt tätä ristiriitaa. Toisaalta pattayan peräkammarinpojat juuri itse väheksyvät näitä matkatoimistojen pakettimatkailijoita ja näihin turistirysiin meneviä. Toisaalta samat pojat juuri itse menevät edellisen kirjoittajan mainitsemaan ehkä maapallon pahimpaan turistirysään lomalle. Voisiko joku pk-poika vastata, että missä logiikka?

Äänestä

Pattijoki (sika älämölön Paskis, hyvin ranskalainen ilmaisu, lausutaan paskääs), ON MAAILMAN PARAS turistirysä.

sanokoon älämölö mitä tahansa palstallaan ja yksinpuheluissaan.

Tietyillä alueilla ei tule turreja edes vastaan, Sukhumvitista yli, niin vähän siellä turistit pyörii.

Paikkana eräs maailman kansainvälisimmistä paikoista, thaiden lisäksi siellä asuu ihmisiä liki kaikista maista. Suomalaisia siellä talvehtii pysyvästi muutama tuhat, ei heihin paljon törmää, jos ei majaile "haalilla" tai istu iltaa Sisäpiirillä.

Äänestä

Kuten on koko Naimaa. Mutta mainittakoon rehdisti, että se on äijien pillulaakso.
Myös jokunen vanhempi täti näkyy. Niitä, jotka on jo itse kyllästyneet seksiin ja
antaa ukon hoidattaa heppiään taikkuhuorissa.

Äänestä
  • Taikkuhuoria, leikkuja,huumeita, rikollisuutta, korruptiota...

    Äänestä

  • naimaa luuserimaa kirjoitti:

    Taikkuhuoria, leikkuja,huumeita, rikollisuutta, korruptiota...

    luusereiden maa. Suomihuoria, homoja, suurin huumeiden läpivienti maa, rikollisuutta, korruptiota, huijareita, ynseitä lammaspaimenia...

    Äänestä

Pattis on maanpäällinen PARATIISI.

Äänestä

Suomalainen saa valita minne matkaa. Huvittavaa on se että täältä Suomesta löytyy edelleen pieni määrä niitä mielisairaita ihmisiä jotka kannattavat totaltarismia, sosialismia sekä kommunismia eli sitä että jonkun muun pitää sanoa mitä sinä saat elämässäsi tehdä.

Kyllä Pattiksella seksiä myydään ja sieltä myös turistirysä löytyy, tai sitten vain etsit sen alueen missä niitä ei ole. Aika harva matka- tai lentoyhtiö vie ihmisiä sellaiseen osoitteeseen missä turismia ei ole;) Toisekseen, missä turismia, siellä palvelu ja niiden tarjonta suurempaa. Kun lähdet tiettömille teille kauas turismista niin on siinäkin varjopuolensa jos edes vessaa et löydä, saati yösijaa tai ruokaa ja ihmisiä joiden kanssa kommunikoida.

Käy katsomassa ja jos et pidä niin voithan sieltä liikkua myös muualle, ei sitä persettä kannata liimata penkkiin, avoimin mielin matkaan.

Äänestä
  • Juuri noin, onhan tänne joku viisaskin joukkoon eksynyt.

    Äänestä

  • 123+4 kirjoitti:

    Juuri noin, onhan tänne joku viisaskin joukkoon eksynyt.

    Kun ei se ainakaan Thaimaasta kerro. Ei Naimaa ole tollainen.

    Äänestä

Anaalitoliako on?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TRysä kirjoitti:

Onko Pattaja niin sanottu turistirysä,mitä täällä puhutaan? Siis sellainen kohde, jonne henkilö menee,kun ei osaa muualle mennä? Jotenkin kuvastaa olevan vähän turisteille suunnattu paikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu