78 v, todettu syöpää keuhkossa, yleistila hiukan huono.
Kasvainta ei voida leikata - hoidoksi jäävät vaihtoehdot sytostaatit tai sädehoidot mutta míten iäkäs kestää niitä hoitoja ?
Kasvainta ei voida leikata - hoidoksi jäävät vaihtoehdot sytostaatit tai sädehoidot mutta míten iäkäs kestää niitä hoitoja ?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hei! Halaus teille kaikille omaisille! Antakaa lupa niille hoidoille mitä lääkärikin suosittelee. Ei muulle. Antakaa asiantuntijan sanan painaa. Ainoa vaatimus olisi, että omaisenne kipu poistetaan.
Mikäli lääkäri suosittelee kyseisiä hoitoja,niin ehkä ne voitaisiin kokeilla mikäli iäkäs potilas jaksaa ja on halukas hoitoihin.Yhdyn edelliseen kirjoittajaan siinä,että tärkeintä on kivun lievitys .
Suojelkoon luoja kaikkia sairaita edellisten vastaajien kaltaisilta. Kunkin olisi varmaan hyvä tehdä jonkinlainen hoitotestamentti jo, kun siihen vielä pystyy, ettei nk. hyväätarkoittavat omaiset pääse rellestämään.
Ian Gawler oli samassa tilanteessa; lääketieteen keinot olivat lopussa. Se antoi tuolle eläinlääkärille vapauden kokeilla muita keinoja ja hän parani. Oli siis kyseessä ns. parantumaton syöpä, 30 vuotta sitten. Tutustu häneen: http://www.gawlerblog.com/p/about-ian.html
Tutustu myös Gersoniin. Lue, katso videoita, kysele. TERVEELLISESTÄ RUOASTA EI VOI AINAKAAN OLLA HAITTAA JA SILLÄ ON MONI PARANTUNUT. Jos lääkärit itsekin myöntävät, ettei heidän keinonsa kyseistä ihmistä paranna, uskokaa häntä ja laajentakaa hoidon hakemispiiriänne. Kaikkea hyvää teille toivon.
Metsästä pakurikääpää joka kuivataan ja sitten tehdään siitä teetä. Se on maailman vahvin antioksidantti, joka tekee syövän oleskelun kehossa todella hankalaksi. Älkääkä unohtako kurkumaa yhdessä mustapippurin kanssa, tomaattiketsuppia (lykopeeni) ja raakoja kaakaopapuja.
En mainosta linkissä mainittua tuotetta, mutta tuossa tutkimuksessa selviää mitä pakurikääpä sisältää ja mihin se vaikuttaa. Eiku metsään etsimään ilmaista tosilääkettä.
http://www.viidakkotohtori.fi/pakurikaapa-jauhe-p-819.html
Apple-guru Steve Jobs kuoli syöpään koska kieltäytyi ns. "normaalista hoidosta". Eiköhän pakurikääpä auta, siinä on ihan oikeita tieteellisiä syitä miksi, mutta paras on tietenkin koko setti, säteily, kemia, pakuri, terveysruoka, Jeesus, jne. Älä kiellä itseltäsi mitään näistä.
On tapauksia jotka ovat parantuneet keuhkosyövästä toinen tehokkaalla kalaöljyllä suurin annoksin,toinen suomalaisella havupuu-uutteella.Lääkäriin ei kannata kritiikittä luottaa.Syöpää estäviä ravinteita ovat c-,e-,d-vitamiinit,seleeni,jotkut b-vitamiinit ja kalaöljyn epa-rasvahappo suurilla mutta vielä turvallisilla annoksilla.Havupuu-uute on tutkittu suomalaisissa yliopistoissa tehokkaaksi antioksidantiksi.Lääkäriin ei kannata missään nimessä sokeasti luottaa,ravinnosta ja lisäravinteista ne eivät tiedä mitään.
Syövässä tarvitaan moninkertaisia annoksia näitä ravintotekijöitä verrattuna saantisuosituksiin,paras suurimpaan turvalliseen saantiin asti.Näistä ravintotekijöistä on tutkimuksissa löydetty syöpää estäviä mekanismeja,kannattaa hyödyntää.Muutamat lääkärit ovat antaneet hivenainehoitoja vuosikymmenet hyvin tuloksin.