Asko Kervinen on asiakirjoituksillaan saanut jonkun pois tolaltaan.
Asko Kervinen saanut jonkun pois tolaltaan
Totuus tekee kipeää
976
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hän ei kestä rehellisyyttä jota Asko Kervinen ajaa takaa ja perää oman kunniansa takaisin saamista. Se on synti Kotkassa jos ei alistu ja kestä poliittisen virkakoneiston mielivaltaa. Valittuihin kunnalliseen luottamustehtäviin valituilta ei heru ymmärrystä oman asemansa pelossa olla yksilönoikeuden takana.
Kunnian miehenä Asko Kervinen on selättänyt Kotkan viranhaltijat ja luottamusmiehet laintuntemuksen edessä jonka myöntää myös oikeusministeriö.
Miten niin selättänyt? Kervinen on saanut pataan joka käänteessä, yhtään juttua ei ole voittanut. Anti-Midas.
Etkö muka tiedä mitä on tapahtunut?!
Kotkan Kaupunginhallituksen poliittiset jäsenet ovat menettäneet henkisen tasapainonsa Asko Kervisen lakiin perustuvan pyyntöjen takia oikaista mustanlistan tiedot. Yhdelläkään hallituksen jäsenellä ei ole kanttia sanoa täydellisessä vastuussa oleville kaupunginjohtaja Henry Lindelöfville, kaupunginhallituksen puheenjohtajalle Vesa Salmiselle ja kaupunginvaltuuston puheenjohtajalle Markku Saastamoiselle että laitetaan tämä asia vihdoin asialliseen lopputulokseen. Niin kauan, kun kaupunginhallituksen jäsenet laittavat päänsä Vesa Salmisen kainaloon ja yhtyy ennakko edholukseen ei ana aihetta enempiin toimenpiteisiin ei loppua.tule.. Olen saanut kuulla, että kaupunginhallituksen naispuolisilla jäsenillä alkaa mennä hermot, kun heidän on kuukaudesta toiseen rikottava omantunnon ääntä Asko Kervisen oikeassa olemisen takia.
"Olen saanut kuulla..." Tarkkaa mutu-viestintää ja hevosmiesten uutistoimiston juttuja! Kyllä sekä kh että virkamiehistö pitää AK:n perättömiä "vetoja" korkeintaan pikku häiriköintinä ilman että kenelläkän "alkaa mennä" yhtään mitään! Kervisenkunnia on jo mennyt ajat sitten omien toilailujen takia, maine sen sijaan on kyllä edelleen kasvussa, valitettavasti vain negatiivinen..
Miten kummassa Kervinen on saanut Kotkan kaupunginhallituksen rikkomaan lakia yli 5 vuotta?
Miksi kunniaton mies saa ja voi pitää asiaansa esillä virallisissa elimissä noin kauan?
Koska tässä Asko Kervisen mustanlistan asiassa vain Asko Kervisellä on puhtaat paperit. Ei missään virallisessa paperissa minkäänlaista merkintää töiden laiminlyönnistä. Siksi Kotkan kaupunginhallitus on menettämässä hermonsa, kun heitä pakotetaa jatkuvasti rikkomaan säädettyjä lakeja. Asko Kervisen rehellisyydellä tämäkin asia aukea karmealla totuudella aikanaan kaupunginhallitukselle
Hirvosen Pasia varmaan keljuttaa kun Kervisasia pyörii hallituksella toiseen.
Pasi teki takinkäännön ennätyksen yhdessä yössä ja lähti rikosilmoituksella pesrsuja vastaan, jotta Kervisasiua olisi saatu piiloon, mutta eihän sitä saatu.
Ei Pasia voi yksin syyttää, miksette arvostele Ralea? Miksi Rale ohjaa Pasia ja miksi Pasi ei uskalla vastustaa Ralea?