Meil on ihana talo

keltainen puutalo, idyllinen kolmikerroksinen. Sisustan sitä parhaillaan, teen siitä sievän satumökin. Pehmoleluja joka kerrokseen ja me talon asukit ollaan kauniita.
1398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ai niinkö? No onnea vaan. Kuulostaa loppujenlopuksi vähän tyhjältä, jos tuo on elämäsi ainoa sisältö?

Äänestä

kauheen vähän ihmiset käyttää mielikuvitusta sisutuksessa. Minusta olisi ihanaa kun kotona portaikossa olisi mikkihiiri, karhukopla, tai joku iso karhu vastassa.

Olisi ihanaa asua satumökissä.

Äänestä
  • "kauheen vähän ihmiset käyttää mielikuvitusta sisutuksessa. Minusta olisi ihanaa kun kotona portaikossa olisi mikkihiiri, karhukopla, tai joku iso karhu vastassa.

    Olisi ihanaa asua satumökissä. "

    Kyllä se sinulle olisikin sopiva asumus. Kehitystasollesi täysin sopiva. Kirjoitukset on kuin 8-vuotiaan mielestä.

    Äänestä

Kolmekerroksista omakotitalosta sievä mökki? Onko se kutistunut pyykissä?

Äänestä

Lisää provoa......

Äänestä

Tää oli hyvä. Tässä oli yhdistettynä aloittajan yleisimmät fantasiat: komea lukaali ja ylimaallinen kauneus. Hienoa! :D

Äänestä
  • Ja teksi oli mukavan lyhyt lukea! Aikaisemmat (ja uusin) on liian pitkiä.
    Aloittaja: pitäydy näissä lyhyissä!

    Äänestä

En nyt oikein ymmärrä tuota ap:tä, miksi tänne kirjoittelee, ei kuule tee minkäänlaista kateutta. Ainoastaan ihmettelen jos noin hyvin, mikä saa sinut tänne kirjoittamaan?? Tosi hölmöä.

Äänestä
  • Näitä kun aikansa lueskelee, niin ei ne oikeastaan edes ärsytä enää. Ihan hauskaahan tuo, että joku jaksaa naurattaa toisia päivästä toiseen. :D

    Äänestä

Satu olisi täydellinen, kun vielä susihukka tulisi ovelle jak oputtaisi! KOP KOP, tulen sisälle ja syön teidät suuhuni! NAM...

Äänestä
  • Liian rankka satu tuo. Kyllä sopivampi olisi joku Lumikki tai Tuhkimo, jossa komea prinssi vielä pelastaa kauniin prinsessan linnaansa. Ah!

    Äänestä

sitten veit lohikäärmeelle kehnon portinvartijan joka ei ollut kunnolla ryhdissään. lohikäärme söi sen ja sitten talon kauniit asukit saivat taas unta. kunnes lohikäärmeen ilon lieskat poltti talon. talo meni pehmoleluineen,ja asukkaat kuitenkin pääsivät karkuun. heidän kasvonsa ja kätensä ja jalkansa paloivat niin pahasti ettei kukaan tunnistanut heitä.niimpä he joutuivat pilkan kohteeksi. koska isä oli unohtanut peilin edessä keikistellessään maksaa kotivakuutuksen kolme viimeistä erää,ei rahaa tippunut sieltäkään. perhe muutti kauas metsään ja elivät siellä sammakoita ja marjoja syöden.yksi hyöty kaikesta oli..edes karhut ja sudet eivät uskaltaneet heitä uhmata.. sen pituinen se. mitä opimme tästä? että KAUNEUS ON KATOAVAISTA :D

Äänestä

Itse haluaisin kaksihuoneisen, ihan sama minkä, kerrostaloasunnon vaiko mökin.
Jos tämä nyt oli ihan oikea asunto, eikä mikään nukkekotijuttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


satumökki meillä kirjoitti:

keltainen puutalo, idyllinen kolmikerroksinen. Sisustan sitä parhaillaan, teen siitä sievän satumökin. Pehmoleluja joka kerrokseen ja me talon asukit ollaan kauniita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu