Eli siis olisin menossa sinne (kai) sunnuntaina lukuvuodeksi 2011-2012 lääketieteellisen valmentavalle linjalle. Aluksi olin ihan innoissani tästä mahdollisuudesta, 9kk tehokasta opiskelua ja yli 60% päässyt sisälle. Nyt olen kuitenkin kuullut paljon positiivista ja myös paljon jos en enemmänkin negatiivista erityisesti tosta linjasta ja rehtorista. Millaisia kokemuksia teillä muilla on?
Entä onko täällä muita jotka on tulossa nyt tonne opistoon tolle linjalle tai jollekin muulle linjalle? Mitä kaikkea otatte mukaan?
Ja jos olette olleet tuolla aiemmin, niin osaatteko kertoa tarkemmin noista asuntoloista? Erityisesti Päivänsäteestä ja Toivolasta? Millaisia esim. wc ja peseytymistilat ovat? ja onko kaikissa ns. yhteinen "olohuone"?
Kertokaahan kaikkea mitä vain tiedätte. Ja auttakaa tätä tietämätöntä päättämään meneekö katsomaan sunnuntaina tuota opistoa vai jättäytyykö suoraan pois ja keksii suunnitelman b?
Länsisuomen opisto
lääkikseen haluava
0
199
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851246
- 96977
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33475