että edelleen hymyilet, kun/jos ajattelet mua:) ei mennyt mikään niinkun olisin halunnut, mutta eipä sille mitään mahda. Sådant är livet.
Hyvät yöt ja unet, viikonloppuja kans :) minäpä hiljenen pikkuhiljaa täältäkin pois, alkaa olla jo aika ymmärtää realiteetit ja niin oon osittain ymmärtänytkin, tosin vastentahtoisesti...kuka rakkaudestaan suosiolla luopuisi, ei kai kukaan.
Olen sulle kuitenkin aina olemassa, jos vielä niin tahdot.
n->m
Hyvät yöt ja unet, viikonloppuja kans :) minäpä hiljenen pikkuhiljaa täältäkin pois, alkaa olla jo aika ymmärtää realiteetit ja niin oon osittain ymmärtänytkin, tosin vastentahtoisesti...kuka rakkaudestaan suosiolla luopuisi, ei kai kukaan.
Olen sulle kuitenkin aina olemassa, jos vielä niin tahdot.
n->m
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sinä ja rakkautesi, hyvin suosiolla olet siitä aina luopunut, ja minut pettänyt.
Ja siitä et voi syyttää elämää, minä syytän sinua (oikeutetusti). Sinun tekosi, sinun valintasi. (Sinun petoksesi).
Miten voisin hymyillä sinua ajatellessani?
Sinä ja sinun reaaliteettisi, vapaaehtoisesti olet sen valinnut, minkä valitsit.
Helpoimmalla ja halvimman kautta olet tietäsi kulkenut.
Vai niin, sinähän sen varmaan tiedätkin.
Aloittajahan sanoi,ettei luovu suosiolla rakkaudestaan.Mitä tulee helppouteen ja halpuuteen,katso peiliin -M-.Rehellinen jos olet itsellesi,ei mahda pahemmin naurattaa.
Niin aloittaja sanoo yhtä, mutta tekee tosielämässä toista. Kun asiat eivät heti menneet hänen haluamalla tavalla, hän petti. Siinä ainoa oikeutus hänen teoilleen - kun ei mennyt hänen suunnitelmien, hänen toiveiden mukaan. Hän halusi kaikki vaivatta, helposti, hänen määräämällään tavalla. Aivan kun hän määräisi kaikkea -rakkauttakin. Ja se oiketti hänet tekemään - mitä teki.
Mutta se ei mene niin, se ei ole oikein. (Petos). Ja sitten elämän syyksi vain. . .
Aivan, aivan. Onko lääkitys kohdallaan?
Eikö tuossa aluksi nainen kirjoittanut miehelle?
Rakastan sinua!
se että olit mulle tarkoitettu kumppani mutta en ollut sulle riittävä tällaisena kuin olen. Olisi pitänyt jaksaa ymmärtää sellaista kaksinaamaisuutta että se oli liikaa. Helpompi ajatella sut vaikka kuolleena vaikka en mitään sinnepäinkään viittaavaa sulle ikinä toivoisi.
Ei ole sellaisia tarkoituksia, ellei toinen ihminen sitä tahdo.
Järkyttää ihmiset, jotka ei anna mitään painoa ihmisten tahdolle, vain omalleen. Sitten tänne puhumaan itsekeskeisinä kaksoisliekeistä, sielunkumppaneista ja tarkoituksista.
ihan rauhassa mutta älä kuvittele tietäväsi miten toisten elämä on mennyt vaikka kuvittelisitkin jotain tietäväsi.