Käsittääkseni Libyassa on ollut suomalaisia rauhanturvaajia ennenkin joskus 70-luvulla. Hyvä maine siis valmiiksi.
Tuo edellinen reissu Libyaan oli niitä hyviä aikoja, eli miehistö oli aikuisia eikä näitä PorPr:n pellejä ja kevytkenkäisiä naisia. Toki oli naisiakin naisten töissä ja kyllä nekin on sen pimpin antamisen hallinneet, se ihan kiva, mutta ei siellä teiniraskauksia tehty, kuten Kosovossa.
Toivottavasti nyt uuden operaation koittaessa, eli jos se kunnia saadaan Suomeen, lähetettävät henkilöt ovat aikuisia eikä näitä lapsia jotka pannun täytteenä menevät jossakin Afganistanissa tai jatkoarmeijassa Kosovossa.
Aikuisia kun laitetaan, sellaisia edustuskelpoisia, niin heidät voi laittaa ihan fyysisestikin rauhanturvatyötä tekemään.
Libya
Kannanotto
2
507
Vastaukset 2
- Toivon että
kuka ikinä päättääkään lähteä kaksinaismoralistiseen "rauhan"turvaoperaatioon vieraalle maalle taistelemaan sen kansalaisia vastaan, saa heti koneesta ulos astuttuaan AK-47:n kaukaakantavan luodin silmiensä väliin. Se olisi oikein moiselle sotahullulle, teennäiselle arjen rambolle.
Sulle, haista vittu ! - hmmhmmhmm
No sehän riippuu minkä värinen baretti sillä koneesta astujalla on päässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921602
- 841085
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su3971033- 68995
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t177944- 93867
- 64633
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60622Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta170613- 37608