Onko porukalla kokemuksia kyseisestä lentoasemasta? Kiinaan olisin matkalla ja nuo Turkkilaiset tuntuvat lentävän tällä hetkellä halvimmalla. Helsinki Pekging oli 475e joulun tietämissä. Finskillä sama lento 650e.
Atatürk International Airport
5
224
Vastaukset
- mitä sitten?
On kokemusta.
- 9+6
Keenttä ei ole ihan mukavimpia, mutta ei ihan pahimpiakaan lääviä mitä maailmalta löytyy. Syöminen ja juominen on tosin siellä jopa suomalaiseen mittapuun mukaan kallista. Turkishin tarjouslennoissa kannattaa muuten tarkistaa, aikataulut, vaihtoaja ovat usein todella pitkiä. Tietenkin pikavisiitti Istanbulissa voi olla mukavakin mauste lomalle.
- ghgl,
Perus ok kenttä. Ei mitään ihmeitä. Istuinpaikkoja vähän.
- Pitkään notkunut
Joka portin tuntumassa on kymmeniä istuimia. Portteja on paljon. Kentällä on kallista ja tyly palvelu myyntipisteissä. Eurot kelpaavat maksuvälineiksi, mutta takaisin saattaa saada liiroja ilman mitään kommenttia. Myyjistä monet eivät osaa englantia käytännössä ollenkaan.
- JULLIJUOPPO__
JA VIINA IHA vitun KALLISTA. ONNEKS TURKISHIN LENNOLLA SAA OMAN VIINAKÄRYYN saatana
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061