Joku maksoi.
Sanojesi hinta
monta vuotta
12343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
täältä on turha tulla kyselemäään vaihtorahaa
keskaria pesee
Saitko nautinnon?
Saahan sitä asiat itselleen selittää aina parhainpäin, kukaan ei kiellä eikä käske ;)
Joten, ihan vapaasti
pis pis
http://www.youtube.com/watch?v=2s0-wbXC3pQ&feature=related
Jep, eikä kenelläkään ole antaa niin isosta takaisin..
Ainahan se näin on.
annettiin kaatua mun tyhjistä sanoista kertyneeseen velkaani, siististi, ilman kummempia mellakointeja tai muuta ikävää, kun asian otin puheeksi. Olen sitä mieltä että hän on viisas, paljon viisaampi kuin minä, lämmin ja vastaanottavainen.
SE olikin sit paikallaan sinulle. Turhat tyhjät sanat. Jospa vain monet jättäisi ne sanomatta, he säästyisivät paljolta. Sanojesi velkaa vain maksoit.
ei tarvinnut maksaa, koska hän oli tarpeeksi viisas ymmärtämään että velkaa jota ei voida maksaa takaisin ei makseta. Sellainen johtaa vaan ikäviin asioihin pitkäksi aikaa. Kaikki siis on hyvin ja uutta alkua on rakenteilla ehkä jo lähitulevaisuudessa mitä seuraa sitten kukoistus tai tää sama uudestaan.
Sanot alussa että joku maksoi......siis kuka maksoi? Hienoa jos kaikki on jo kuitattu, se on viisautta se mutta mikä oli tai on tulevaisuudessa sen hinta, sen näet sitten.
väärin. en ole aloittaja. kommentti 22:12 oli multa. onhan siinä pieni ristiriita mutta kaippa näemme asian eri lailla. ja eihän hinnalla ole väliä arvo on se mikä ratkaisee ;)