Network manageri hidastelee Lubuntussa

Työpöytä käynnistynyt ja network manageri alkaa yhdistään tikkua vasta 10s myöhemmin. Miten saan yhdistämään aikaisemmin?
155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuo hidastelu ei varmaankaan johdu networkmanagerista, vaan laitteen tunnistus tulee myöhässä. Saakohan laitetta tunnistumaan aiemmin bootissa?

Tuosta vaan päättelin.. jos sammutan koneen keskeytystilaan ja boottaan niin networkmanager alkaa välittömästi muodostaan yhteyttä... Netti selaimineen käytössä 8s käynnistyksestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lubuntu 11.04 kirjoitti:

Työpöytä käynnistynyt ja network manageri alkaa yhdistään tikkua vasta 10s myöhemmin. Miten saan yhdistämään aikaisemmin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu