Elikkä voiko Apple iPadiin asentaa Windowsin pyörimään toiseksi ohjelmaksi? Kiinnostaisi kokeilla, koska esim Wordia ei näemmä pysty asentamaan iPadissa pyörivään ohjelmaan?
Voiko iPadiin asentaa Windowsin?
Kiinteistö-Kaisa
14344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tottakai voi. Ja kannattaa myös kolmanneksi asentaa linux Ubuntu.
Sinnekinkö se rypistys pitää vielä saada? Ei tule mittään!
Ei saa. iPadiin asennetaan muutenkin ohjelmat vain ja ainoastaan App Storesta ostamalla.
Jossa ohjelmat tarkistetaan ja on siksi turvallisia asentaa.
Myös suurin osa ohjelmista on ilmaisia, app storesta ne kannaattaakin asentaa eikä nistäänm muualta koskaan.
Hrrrr, miksi kukaan haluaisi iPadiinsa windowsia? Ostaa sitten sellaisen padin jossa on windows seiska eikä ala pilata iPadia windowsilla. Onkohan nyt taas käynyt niin, että on menty markkinamieshalpaan ja ostettu iPad kun se on niin cool ja sitten ei olekaan tarvittavia ohjelmia ja ominaisuuksia? Pistä se iPad myyntiin, saat varmaan omasi lähes takaisin ja osta siis pad wintoosalla.
Niin mihin IPadissä pyörivään ohjelmaan tahtoisit sen asentaa?
"Niin mihin IPadissä pyörivään ohjelmaan tahtoisit sen asentaa"
Tarkoitan siis sitä iTunesia vai mikä se ohjelma siinä pyörii, jossa näkyy niitä omituisia värikkäitä ikkunoita, jotka pyörivät silla lailla jännästi, kun juoksuttaa sormea näytöllä.
Nyt harmittaa koko aparaatti. Siskon poikaa (3 v.) näyttää kiinnostavan kyseinen laite, kun laittaa pimeässä päälle, joten jotain hyötyä siitäkin. Annan vaikka sille sitten leikkikaluksi, kun ei pyöri mitkään oikeat ohjelmat kumminkaan.
Pyöriihän siinä iPadissa oikeat ohjelmat. Sen kun asentelet vaan sieltä App Storesta. Varmasti löytyy tekstinkäsittelyyn ohjelmia, myös Applelta itseltään mutta varmaan on muidenkin tekemiä ohjelmia.
Joo-o, trolli. Kuka nyt antais siskon räkänokalle monen sadan euron iPadin, buahaha, leikkikaluksi. Se kun on helppo myydä, ei tartte paljoa pudottaa ostohinnasta.
No katsokoon Kyösti (appiukko) ensiviikolla, kun kuulemma ehtii. Ei minulla riitä innostusta mihinkään App Storen penkomiseen. Nyt kun olisi tarvinnut vain yhden valtakirjan tekemiseen, mutta kun meni näin vaikeaksi, niin käyn naapurissa kirjoittamassa.
Kai noinkin tyhmiä ihmisiä on kuin sä.
Trolli kumminkin.
No kirjoita vaikka Google Docsilla. Ei asioista tarvitse tehdä niin vaikeita. Tietysti ne ohjelmat pitää jostain penkoa. Mistäs hemmetistä pengoit sen jonkun Wordin vai mikä ihme ohjelma se oli?
Siis miten saa asennettua ipadiin tekstikäsittely ohjelman ilmaiseksi? Mistä minkä niminen?
Aukaisemalla kauppapaikan joko tietokoneella tai padilläsi ja laittamalla hakusanaksi vaikkapa writing tai word, toki voi ja kannattaa kokeilla omilla hakusanoilla ja kategorioistakin voi selailla.
Ps kivan vanhan ketjun nosto taas.