...Niin palstalle pesiytyneet trollit syövät monta hatullista sitä kuuluisaa "jaskaa" Täällä on niin helppo prvoilla ja trollata, kun kukaan ei ole valvomassa palstaa.
Jos Saab saa rahoituksensa kuntoon
Rahaa tulee Kiinasta
1358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Rahaa ei tule tyhjästä. Tappiollista toimintaa ei kukaan tue. Kiinalaiset vievät Saabin tuotantolinjat. Joko ostamalla ne nyt tai konkurssin jälkeen.
Eipä muuta
Rahat on LOPPU.
Jos tädillä olis munat niin täti olis setä.
Saabilla nyt vaan on kiinalistenkanssa sitova sopimus, joka turvaa saabin keskipitkän aikavälin rahoituksen. Sopimus vaatii ensin viranomaisten hyväksynnän, ennen kuin kiinalaiset voivat antaa rahaa ja saab alkaa kehittämään sopimuksen mukaisia uusia automalleja. Tämä on kyllä uutisoitu laajasti, mutta sinähän "muistat" vain kaikki negatiiviset saab- uutiset.
No eikö sieltä Venäjältäkin pitänyt tulla raahaa? Eikö nyt sentään se raha pitäis tulla myydyistä autoista eikä jostakin Kiinasta?
Ei tule rahaa mistään. Jos joku laittaisi rahaa tappiolliseen toimintaan, on syytä kysyä miksi.
Pang Da maksaa Saabille ostamistaan autoista lokakuun puolivälissä 245 miljoonaa euroa. Siinä syy.
Ei ole autoja eikä tule. Eikä ole tekijöitäkään kun palkkoja ei makseta.
Ei Kiinasta tule latiakaan kun ei autoja valmisteta, jos ei ole autoja ei tule rahaakaan.
...et ole tainnut ymmärtää sopimusehtoja peruskoulupohjallasi
Rahat tulevat, mutta vasta lokakuussa
tulis jo lokakuu, niin nähdään mistä kana pissii