Jos taloyhtiössä saa pestä pyykit ilmaiseksi (vesi/sähkö) niin miksi pilata sekin etu, pesemällä sukulaistenkin pyykit kun on ilmaista ja heillä peseminen maksaisia. Ilmeisesti tyypillistä ikänsä kaup. vuorka-asunnoissa asuneille !!!!
Perhe-Pesula ????
pesua 8 h/viikko
3343
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meidän taloyhtiössä sama juttu ! Ja ovat vielä yksinhuoltaja HOROJA. He pesettävät koko suvun vaatteet yhtiössämme. Isännöitsijä tietoinen ja seuraillee asiaa lähetettävien laskujen muodossa. En ymmärrä; kusevat omaan pesään, mutta ilmeisesti ovat olleet sossun asiakkaita/kaupungin vuokralaisia ikänsä ja pitävät toimintaansa normaaalina.
Taidetaan asua samassa taloyhtiössä Hansan kupeessa ja molemmat yhtä kyrpiintyneitä näihin horoihin. Laitanpa kohta muutamat sukunimen niin vertaillaan !!!!
ite kanssa omaan pesään,mitä siinä valitatte.
kateus ja hölmöys vie sen koneen kohta kaikilta.