Douglas Prestonin Rienaus oli todellinen pettymys. Miten ennen niin hyvä kirjailija on nyt kirjoittanut niin väen vängällä väännetyn romaanin? Edellinen kirja Isku oli eteenpäin kulkeva ja mukaansatempaava. Nyt Rienaus oli jotain ihan muuta, puolivälissä teki mieli jätttää kirja kesken, mitään oleellista ei tapahdu ja loppuratkaisu on ilmiselvä. Ja niinhän se olikin, ei siis jännityksestä tietoakaan.
Taitaa olla paras tämän kirjailijan kirjat kiertää kauka tai ehkäpä hän saa taas otteen, kun kirjoittaa parinsa Childin kanssa. Yhteiset kirjat ovat olleet hyviä, kuten myös kaikki Lincoln Childin kirjat, mitkä hän on kirjoittanut yksin.
Rienaus
3
291
Vastaukset 3
- JuuTuubi
Ikävä kuulla. Minusta Isku oli loistava kirja ja postista tuli juuri Tulikivi, jonka houkuttelee aloittamaan lukemisen, vaikka edellinen kirja on vielä kesken.
Isku oli kirjoitettu niin taitavasti ja eläydyin sen lukemiseen niin antaumuksella, että tässä taannoin jouduin miettimään olinko nähnyt sen elokuvana (kohtaus jossa ajavat moponrähjällä viidakkoon).
Kait Rienaus sentään kelvollinen on? - siya
Rienaus oli ehkä juuri ja juuri kelvollinen....
Nyt olen pettynyt jo toiseenkin kirjaan. Nimittäin Raymond Khouryn Merkkiin. Miten voikin olla niin tekemällä tehtyä kirjoitusta? Kirjailija sai kuitenkin sanottavansa sanottua uskosta, se tuntui olevan kirjan pääasia.
Edelliset Khouryn kirjat ovat olleet todella mielenkiintoisia ja mukaansatempaavia. - paraneeko kuin viini
Rienaus meni jo alamäkeen ja ei kyllä Tulikivikään syttynyt mulla,kun luin.Seuraavaa kirjaa tekijöiltä hiukan harkitsen,lainaanko!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll16881Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518