Heippa!
Olen järjestämässä kaverin kanssa 18 vuotis synttärit ja vieraita on tulossa noin 40 henkeä. Teema löytyy ja kaikki on kunnossa, mutta juhlapaikan etsiminen tuottaa ongelmia. Tietäisikö joku jatain vuokrattavaa tilaa pääkaupunkiseudulta, jonne saisi viedä omat ruuat, juomat ja koristeet sekä soittaa omaa musiikkia?
Kiitän jo etukäteen mahdollisista ehdotuksistanne! (:
juhlapaikan etsintää
3
132
Vastaukset
- kohta18
Hei osujupivi ! Mua kiinnoistaisi tietää että löysitkö jonkun paikan synttäreillesi? Mulla on nimittäin ihan sama ongelma tällä hetkellä ja hyville paikkavinkeille olisi käyttöä !
- Mielikuvitusta pelii
Vinkki: vuokratkaa pieni laiva tuolle porukalle, risteilette jonnekin tai ei minnekää Suomenlahdella, ruokaa mukaan ja muuta tarpeellsista. Vietimme aikoinaan vaimoni kanssa häätkin tälläisellä pienellä laivalla, ei loppujen lopuksi maksanut paljoakaan ja kaikki viihtyi (jopa niin hyvin, että olimme toistamiseen samalla sakilla risteilemässä!).
Jos taas haluatte välttämättä pitää maissa kemunne, niin kyselkääpä Suomenlinnasta sopivaa paikkaa, nimeä en nyt muista, mutta ei siellä niitä montaa ole. Suosittelen! Onkohan autossasi 80 - sarjalaiset renkaat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745339Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 361602
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500