Hyviä pelaajia ilmaiseksi

Keskuskentällä oli paljon mamu nuoria tänäänkin pelaamassa. Kuulin, että heissä on hyvää ainesta muodostaa vaikka oma joukkue. Seurat kilpailevat hyvistä pelaajista ja heistä maksetaankin isoja summia. eikös joku vois selvittää voitaisko näitä nuoria ottaa paikalliseen joukkueeseen. Voitais nääs myökin menestyä jatkossa.
11116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

jälkijunassa. Ohan tääl jo kokeiltu. Hyviä olivat ainoastaan tappelemaan kesken pelin. Piti lopettaa.

Äänestä
  • Outoa, kun muilla paikkakunnilla onnistuu. Jalkapalloseuroissa pikkujunnuista alkaen erittäin paljon maahanmuuttajataustaisia pelaajia.

    Äänestä

Minäkin olen nähnyt nämä mamut jalkopalloilemassa. Varsin hyväkuntoista porukkaa ovat. Varmasti olisi ainesta paikalliseen seuraan. Kyllä nyt on vaan niin, että suomalaiset kiekkoilijat kännispäisään tappelevat. Eivät pääse kaatumatta edes lentokoneesta ulos. Näin voi olla myös eräiden paikallisten pelimiesten laita.

Äänestä
  • Somalit ovat Lieksasta tuleva MM tason jääkiekkojoukkue. Piste.

    Äänestä

varmaan eräitten muuttaa unelma maa Somaliaan sieltä tuntuu kaikki hyvä tulevan.

Äänestä
  • No tuo toteamus on ihan turha. Eihän tässä ihan lapsen asteelle tarvii heittäytyä.Faktat ja fiktiot on vain syytä erottaa.

    Äänestä

Ainakin MM -kisoissa kympin hopeamitalisti oli somali. Eiköhän urheilijoita löytyne kaikista kansoista.

Äänestä
  • Vitosella se ottaa sitten kultaa! On muuten tosi hyvän näkönen.

    Äänestä

Miten niin halvalla.? Ootte te sokeita eräillw asioilla..!

Äänestä

en tiedä muuta mutta monet seurat maksavat siirtomaksuja kymmeniä tuhansia euroja. Nyt olisi tyrkyllä ilmeisesti kelpopelaajia.

Äänestä
  • Ei tarkota, että jos on musta osaisi pelata jalkapalloa. Potkiihan osaa kuka vaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


blck and white kirjoitti:

Keskuskentällä oli paljon mamu nuoria tänäänkin pelaamassa. Kuulin, että heissä on hyvää ainesta muodostaa vaikka oma joukkue. Seurat kilpailevat hyvistä pelaajista ja heistä maksetaankin isoja summia. eikös joku vois selvittää voitaisko näitä nuoria ottaa paikalliseen joukkueeseen. Voitais nääs myökin menestyä jatkossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu