sellanen että mä kypsyttelen monia asioita hiljaisuudessa pitkään ja sitten kun päätös on kypsynyt se vyöryy voimalla eteenpäin. Olen nyt muhittelemassa irtipääsyä sinusta. Siitä ei ole paluuta.
Mä on vähän
muhennos-
11154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ai :(
Sinun päätös.
Kunnioitan sitä!
En voi asialle mitään.
hänestä irti päästä? Oletko saanut selville, että tunteesi ovat yksipuoliset?
Kuin mun suusta. Kun päätöksen teen, siitä en jousta
Ja kaikki vastaa ei aavistustakaan kenelle.
Kai hän vähän tykkäsi, mutta ei tarpeeksi jotta olisi halunnut olla kanssani oikeasti tekemisissä. En halua tuhlata elämääni mihinkään mielikuvitussuhteeseen, siksi näin.
H A R V I N A I S E N selväksi tulikin tämä.
Annappa seuraavalle rakkautesi avoimin mielin.
Ai vähän!
No, nuku hyvin silti!
Ok.
Mä olen vältellyt tuota samaa tähän asti, koska olen ajatellut, josko vielä olisi silti jotain mahiksia päästä yhteen. Sillä, kun sen muhennoksen saa kypsyteltyä loppuun, tuskin niitä tunteita enää uudelleen saa herätettyä henkiin. Mutta ehkä ei ole tarviskaan. Mutta sitähän en saanut koskaan selville.
Se on ihan hyvä, että muussailee näitä omassa päässään oman aikansa. Se kuuluu normaaliin toisen irtipäästämiseen ja oman elämän hankkimiseen takaisin. Tietenkin näistä voisi myös puhua hyvissä ajoin, sen toisenkin kanssa, mutta onhan se tietenkin vaikeata sanoa toiselle suoraan päin naamaa, että "mä en kestä enää tuota sun asennetta. Tää suhde kariutuu tuohon ajatusmaailmaan ennemmin tai myöhemmin". Kaukorakkaudet onkin sitten eri asia ja nehän nyt ovat ihan viattomia ja kuuluvat ihastumiseen. Niistä pääsee aika nopeasti ohitse, vaikkakin ovat yhtä kivuliaita tapauksia.