Jouko Luukkosen hommaksi pani Haapaveden kau-

asukasluvusta huolehtimisen.
YHelle jäärälle se minusta on liika kova juttu. Miksei ne hallitusherrat rytky , repo ,halla-aho jne ihte aikonu osallistua ?
21282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

jäärien pitää olla asialla ja aidosti sauvomassa. Ei se muuten onnistu.

Äänestä
  • ei selaaseen kukkaa yksin pysty jussia lukuunottamatta.

    Äänestä

  • K-hall. päätös liittyy siihen Jyväskylän peruskoulun MBA pikakurssiin. johon ei ole pääsykokeita, ei tenttejä, eikä kokeita.
    Hommassa syntyy nivaska A4- arkkeja, jotka arkistoidaan ÖÖ- mappiin. Veronmaksajat tietenkin maksavat koko pelleilyn viulut.

    Äänestä

yhelle miehelle , vaikka onki kaupunkinjohtaja.

Äänestä

Samalla päätös kuvastaa nykymenon tasoa. Puolet terveydenhuollon ammattilaisista päästetään virkavapaalle Oulaskankaalle ja samalla kippuroidaan sijaisten kanssa. Sitten tärkeimpinä asioina pidetään kylien kehittymistä.

Lapsellinen ja tyhmä päätös katuvalojen sammuttamisesta öiseen aikaan tulee toivottavasti huomioiduksi sisäministeriön kuntakarttaosastolla. Sellainen kunta, jolla ei ole varaa valaista katujaan, joutaakin pois.

Äänestä

kyllä, pimeät paikkakunnat on tiputettu kok-sdp-kaupunkipaikkakunnista

jo kättelyssä

Äänestä

No mutta... Onhan siinä kuiteskii meleko perkeleen leviät hartiat tähän hommaan.

Äänestä
  • Ei hartiapankki, vaan korvienvälipankki.
    Edesvastuuta pitää miehellä olla. Oikean aktiivityöelämän tapa on tulos- tai ulos. Niska- perse otteella. Ja tuottamattomuuteen syydetyt rahat takaisin.
    Lieneekö jo tapahtuneessa työhistoriassa osoitettua näyttöä tuloksesta ja osaamisesta?
    Ainakin hartiapankki ilman diplomatiaa on tuottanut sen, että isompien naapurikuntien Oulainen. Ylivieska, Nivala, Haapajärvi, suhteet on ajettu karille.

    Äänestä

  • Riskin näkönen jötikkä on ukko tosiaan.

    Äänestä

mukuloita harteilla alulle panna ,eihän ees leveillä ?

Äänestä

saa ehkä kopioinnin vauhtiin ?

Äänestä

as lisätä tehhoo.

Äänestä

huumori saa seniilinki siementään.

Äänestä

näyttöjä vielä kylillä näkynyt ?

Äänestä

ennää etteen ,niin tiijät kyllä mitä .

Äänestä
  • Laiha ja uupunu miesparka niin näyttäs olevan.

    Äänestä

oo apujaan tarijonnu ?
Kun hyväällä asijalla ollaan ja tulevaasuutta tehhää.

Äänestä

vai tippuuko piippuun ?

Äänestä

eka väliraportti ?
Että ,
onko mittää alakuun pantu ?

Äänestä

huomisessa lehessä?

Äänestä

tiukka paikka ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


punginhallitus kirjoitti:

asukasluvusta huolehtimisen.
YHelle jäärälle se minusta on liika kova juttu. Miksei ne hallitusherrat rytky , repo ,halla-aho jne ihte aikonu osallistua ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu