Toivottavasti

sinula oli hauska viikonloppu sinulle tärkeiden ihmisten kanssa. minä en kuulu niihin.
7179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

eikö tärkeet ihmiset juttele keskenään muuten kuin tätä kautta, joten jos et muuten voi häneen yhteydessä olla ja tavata häntä kasvotusten, et varmasti kauhean tärkeä halua ollakkaan hänelle?

Äänestä
  • itse ainakin tajuan asian niin, että jos toinen ei soita, tule käymään, ehdota tapaamista, ole facessa tai s-postilla yhteydessä jne... ei hän halua minulle ja minun elämässä tärkeä ja läsnä ollakkaan. nämä palstapölinät onkin sitten sellanen asia, että vaikka olis näissä osote mukana, en pidä sellaista ihmistä tärkeänä,koska jutella pitää pystyä oikeasti.

    Äänestä

  • am-muuh kirjoitti:

    itse ainakin tajuan asian niin, että jos toinen ei soita, tule käymään, ehdota tapaamista, ole facessa tai s-postilla yhteydessä jne... ei hän halua minulle ja minun elämässä tärkeä ja läsnä ollakkaan. nämä palstapölinät onkin sitten sellanen asia, että vaikka olis näissä osote mukana, en pidä sellaista ihmistä tärkeänä,koska jutella pitää pystyä oikeasti.

    Vaikka näissä olis osoite mukana, et voi tietää kuka sen on kirjoittanut ja miksi. Ihmisillä on yllättäen jopa samoja etunimiä, sukupuolia ja paikkakuntia.
    Joten nämä eivät merkkaa yhtään mitään, kuten jo totesitkin.

    Äänestä

  • nyt vaikka KQZ kirjoitti:

    Vaikka näissä olis osoite mukana, et voi tietää kuka sen on kirjoittanut ja miksi. Ihmisillä on yllättäen jopa samoja etunimiä, sukupuolia ja paikkakuntia.
    Joten nämä eivät merkkaa yhtään mitään, kuten jo totesitkin.

    kyllä pölinät merkkaa, ja nettikäytöksestäkin on tietyt säännöt tehty. Kyllä kanssa ihmisiään on täälläkin hyvä arvostaa vaikka tuntemattomia olisivatkin, mutta tärkeänä en pidä itse ihmistä joka kuvittelee viestin saavuttavan täällä sen oikean eikä irl tarvitse asioista puhua.

    Äänestä

No ei kummoinen. Ei väkisin pidä ketään kuuluttaa.

Äänestä

Näillä palstoilla alkaa mielikuvitus lentää, jos ei muuten niin suorastaan veettää kun ei laiteta parempia tunnisteita.
hei mä kaipaan sua, ota muhun yhteyttä, h...in ikäväkin on!. Just sä, nähtiin bittiavaruudessa.

Äänestä

kun et halua kuulua...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku muu kirjoitti:

sinula oli hauska viikonloppu sinulle tärkeiden ihmisten kanssa. minä en kuulu niihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu