Työharjoittelu Kanariansaarilla

Kari @ alamummo

Meille tarvitaan sekä kokki- että saliharjoittelijoita koko alkavaksi sesongiksi, 8.10.-8.4. oman harjoittelujaksonne mukaiseksi ajaksi.

À la Mummo on hyvätasoinen Pohjois-Eurooppalaisten standardien mukaista ruokaa tekevä iltapainoitteinen ruokapaikka jossa ei ole ohjelmaa. Asiakkaistamme edellisellä kaudella oli noin 40% suomalaisia, 15% ruotsalaisia ja sitten tasaisesti holantilaisia, norjalaisia, brittejä. Kaiken kaikkiaan meillä oli asiakkaita 20 maasta, joten salipuolen ihmisillä pitää olla varmuutta esiityä muillakin kuin kotimaisilla kielillä. Keittiössä pärjää Suomi-Englanti-perus Espanja tasolla

Laittakaahan kuvallisia CV:itä tulemaan ja jaksoja jotka voisitte olla meillä, mutta vasta sen jälkeen kun olette kysyneet koulultanne voitteko lähteä ulkomaille ja oletteko oikeutettuja avustuksiin. Tarvitsen myös suositukset opettajaltanne että olette soveltuvia ulkomaille lähtijöiksi, elämä täällä on hieman erilaista.

Eläminen täällä maksaa hieman vähemmän kuin Suomessa, vuokrat riippuvat siitä kuinka moni jakaa huoneiston, kaikki asuvat kimppakämpissä, myös meidän normaalit työntekijät.

Jos kiinnostus heräsi, ottakaa imeessä yhteyttä [email protected] osoitteseen. Lueskelen sitten hakemuksia ja vastaan jokaiseen,

Kari / ravintolapäällikkö

0

368

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

        Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
        Ikävä
        97
        1968
      2. Ei se mene ohi ajan kanssa

        Näin se vaan on.
        Ikävä
        88
        1380
      3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

        Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
        Ikävä
        110
        1153
      4. Tunnistebiisi

        Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
        Ikävä
        76
        1047
      5. Taidat tykätä linnuista paljon

        Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
        Ikävä
        121
        1042
      6. Okei nyt mä ymmärrän

        Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
        Ikävä
        57
        893
      7. Miks käyttäydyt noin?

        Välttelet kaikkia kohtaamisia...
        Ikävä
        47
        811
      8. Ei sun tarvi jännittää enää

        en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
        Ikävä
        36
        802
      9. Olen huolissani

        Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
        Ikävä
        48
        761
      10. Minkälainen ääni mulla on mies

        Sinun mielestä?
        Ikävä
        33
        713
      Aihe