Olimme viikon lomalla Tanskassa heinäkuussa. Olimme varanneet kivannäköisen mökin pohjois-sjaellandin vejbystä, joka maksoi noin 1300 € viikko. Sinne mahtui sopivasti kaksi perhettä ja näin kulut olivat kohtuulliset.
Mutta: mökki oli todella likainen kun tulimme. emme siinä vaiheessa jaksaneet valittaa, vaan pistimme mökin asuttavaan kuntoon. mm. lattiakaivon ympärillä oli karvaa kuin isommassa pöheikössä. ovenkahvat jäivät käteen avatessa jne. viimeisenä iltana ulko-oven lukko hajosi, mutta onneksi pääsimme sisälle ikkunasta.
isoin ärsyyntyminen tuli kuitenkin siitä, että teimme lähtösiivouksen todella hyvin ja ohjeiden mukaan. siitä huolimatta firma ei palauttanut 200e panttia meille, koska mökkiä ei muka oltu siivottu kunnolla. se oli silti ainakin 10x siistimpi kuin meidän tullessamme.
todennäköisesti ne veloittaa siivousmaksun kaikilta, mutta eivät kuitenkaan siivoa niitä, jos kerran jälki ei miellytä. sähköpostivalitukset eivät ole auttaneet.
eli suosittelen jotain toista firmaa tanskan mökkilomia ajatellen. maa on hieno ja muuten mukava!
Dancenter mökinvälitysfirma kusettaa
2
439
Vastaukset
- BCN
Toivottavasti maksoitte luottokortilla niin voitte riitauttaa tuon summan luottokorttiyhtiössä
- Dan paska
Meillä on kans huono kokemus kyseisestä firmasta! Vuokrattiin Norjasta kesäkuulle mökki, kuvissa oli hieno ja hinta liki 1000e. Melko pian huomattiin yläkerran katossa pahoja kosteus ongelmia. katto oli vuotanut ja siihen oli päälle vedetty vaan pakkelia ja maalia..Ilman laatu oli sen mukainen! Aloin imuroimaan niin imuri oli aivan järkyttävässä kunnossa! pussi ei ollut paikoillaan niin kaikki roskat oli muualla kun pussissa, oli kuitenkin pakko se puhdistaa että pystyi imuroimaan.Yök!
Ympäristö oli myös siivoton ja kesken eräinen mutta kuvat oli otettu niin ettei sitä nähnyt.
Sattuipa sitten pieni vahinko, ikkunan edessä roikkui kaksi pientä lamppua. Vetäisin rullaverhoa alaspäin niin toinen lampun kupu särkyi. Nyt omistaja vaatii siitä 180e!!! mitä rahastusta!!!
Eli en voi suositella kenellekkään viikoksi ulkomailta mökin vuokrausta.Jos taidat englannin kielen täydellisesti ja jaksat alkaa tappelemaan kesken loman joka asiasta niin kokeilkaa sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1102311Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from311882Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen271853Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276471846- 1001798
Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la571132- 1101036
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20893- 54850
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110837