Olimme viikon lomalla Tanskassa heinäkuussa. Olimme varanneet kivannäköisen mökin pohjois-sjaellandin vejbystä, joka maksoi noin 1300 € viikko. Sinne mahtui sopivasti kaksi perhettä ja näin kulut olivat kohtuulliset.
Mutta: mökki oli todella likainen kun tulimme. emme siinä vaiheessa jaksaneet valittaa, vaan pistimme mökin asuttavaan kuntoon. mm. lattiakaivon ympärillä oli karvaa kuin isommassa pöheikössä. ovenkahvat jäivät käteen avatessa jne. viimeisenä iltana ulko-oven lukko hajosi, mutta onneksi pääsimme sisälle ikkunasta.
isoin ärsyyntyminen tuli kuitenkin siitä, että teimme lähtösiivouksen todella hyvin ja ohjeiden mukaan. siitä huolimatta firma ei palauttanut 200e panttia meille, koska mökkiä ei muka oltu siivottu kunnolla. se oli silti ainakin 10x siistimpi kuin meidän tullessamme.
todennäköisesti ne veloittaa siivousmaksun kaikilta, mutta eivät kuitenkaan siivoa niitä, jos kerran jälki ei miellytä. sähköpostivalitukset eivät ole auttaneet.
eli suosittelen jotain toista firmaa tanskan mökkilomia ajatellen. maa on hieno ja muuten mukava!
Dancenter mökinvälitysfirma kusettaa
2
453
Vastaukset
- BCN
Toivottavasti maksoitte luottokortilla niin voitte riitauttaa tuon summan luottokorttiyhtiössä
- Dan paska
Meillä on kans huono kokemus kyseisestä firmasta! Vuokrattiin Norjasta kesäkuulle mökki, kuvissa oli hieno ja hinta liki 1000e. Melko pian huomattiin yläkerran katossa pahoja kosteus ongelmia. katto oli vuotanut ja siihen oli päälle vedetty vaan pakkelia ja maalia..Ilman laatu oli sen mukainen! Aloin imuroimaan niin imuri oli aivan järkyttävässä kunnossa! pussi ei ollut paikoillaan niin kaikki roskat oli muualla kun pussissa, oli kuitenkin pakko se puhdistaa että pystyi imuroimaan.Yök!
Ympäristö oli myös siivoton ja kesken eräinen mutta kuvat oli otettu niin ettei sitä nähnyt.
Sattuipa sitten pieni vahinko, ikkunan edessä roikkui kaksi pientä lamppua. Vetäisin rullaverhoa alaspäin niin toinen lampun kupu särkyi. Nyt omistaja vaatii siitä 180e!!! mitä rahastusta!!!
Eli en voi suositella kenellekkään viikoksi ulkomailta mökin vuokrausta.Jos taidat englannin kielen täydellisesti ja jaksat alkaa tappelemaan kesken loman joka asiasta niin kokeilkaa sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1618398KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4467512Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743854Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521543590Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1123019Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542685- 1262036
Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv372021Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231873Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811540